.

Zespoły Śpiewacze
Gmina Leśniowice to szczególne miejsce. Szczególne ze względu na ludzi, którzy je zamieszkują. W ich Małej Ojczyźnie słowa: "tradycja", "kultura", "otwartość" znaczą naprawdę wiele. Odgrywają rolę w budowaniu własnej tożsamości oraz w promowaniu regionu. Dorobek kulturowy to bogactwo, wiec na terenie gminy organizuje się w ciągu roku wiele imprez i uroczystości kultywujących zwyczaje ludowe i pokazujących szerokie zainteresowania mieszkańców: śpiew, rękodzieło, teatr, sztuki plastyczne. Zapał, pomysły, wielka wyobraźnia, chęć działania i talent mieszkańców procentują wysokim poziomem prac, zdobywaniem nagród w licznych konkursach oraz wspaniałymi występami cieszącymi oko i ucho. Artyści zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony władz lokalnych, wspierających ich rozwój i zachęcających do sięgania po najwyższe laury.

W chwili obecnej gmina może się pochwalić trzema prężnie działającymi zespołami ludowymi. Są to: "Kumowianki", "Sielanki" i "Rakołupianki". Ich geneza wiąże się z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich. Do zadań członkiń należało nie tylko wykonywanie wieńców dożynkowych, szydełkowanie czy zdobienie motywami ludowymi, ale również ocalanie spuścizny niematerialnej: pielęgnowanie tradycji, przekazywanie wiedzy młodzieży, kultywowanie obrzędów związanych z poszczególnymi świętami i wykonywanie pieśni regionalnych. Wszystko po to, aby młodsze pokolenia poznały specyfikę miejsca, z którego się wywodzą, pamiętały o przeszłości oraz dokonaniach swoich "ojców". Poniżej możecie się Państwo znaleźć wiele informacji o w/w zespołach.

Wszystkich, którzy chcieliby na żywo wysłuchać utworów wykonywanych przez "Sielanki", "Kumowianki" i "Rakołupianki", zapraszamy do odwiedzania gminy Leśniowice podczas imprez lokalnych. Zespoły śpiewacze uświetniają dożynki, Święto Ludowe, Dzień Seniora, Dzień Kobiet, spotkania wigilijne i wiele innych uroczystości przygotowywanych w ciągu całego roku kalendarzowego. Ich prezentacje są zawsze na najwyższym poziomie artystycznym, a repertuar podkreśla specyfikę regionu, z jakim są związane. Słuchając pieśni w wykonaniu naszych pań, widz ma wrażenie podróżowania po kolorowej przeszłości gminy Leśniowice.Zespół Śpiewaczy "Sielanki" z Sielca

Informacje o zespole
Skład

Koncerty

Zespół Śpiewaczy "Kumowianki" z Kumowa

Informacje o zespole
Skład

Koncerty

Zespół Śpiewaczy "Rakołupianki" z Rakołup

Informacje o zespole
Skład

KoncertyW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

 

Strona Główna >>>