Strona Główna>>>

 

Ferie w świetlicy


 

W dniach 17-27 stycznia 2011 r. w ramach odbywających się ferii zimowych świetlica wiejska w Rakołupach zorganizowała różnego rodzaju zajęcia mające na celu pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży z terenu gminy m.in.: zajęcia rysunkowe, zajęcia komputerowe, gry planszowe, wydzieranki, zajęcia z dziećmi (technika „decoupage” i wyrabianie ozdób z masy solnej), aerobik, turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z twórcami ludowymi.

Dodatkowo w dniu 27 stycznia 2011 r. odbyły się warsztaty z twórcami ludowymi dla dzieci z terenu gminy. Podczas warsztatów dzieci nabyły nową wiedzę o tradycjach kultury ludowej, poznali przy tym warsztat twórcy ludowego oraz stosowane przez niego techniki a także same mogły spróbować swoich sił w szydełkowaniu, malowaniu, wyszywaniu czy artystycznym wycinaniu.

Po zakończeniu warsztatów odbyło się spotkanie z twórcami ludowych, w którym wzięli udział: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Jadwiga Lisowska p.o. Dyrektora SOK oraz Pani Malwina Stańkowska pracownik UG.

Wójt Gminy złożył serdeczne podziękowania dla twórców ludowych za reprezentowanie gminy na imprezach gminnych i powiatowych, podczas których ich prace zdobią stoiska promocyjne gminy oraz biorą udział w wielu konkursach. Podkreślił, że organizacja tego typu warsztatów ma na celu upowszechnianie wiedzy o tradycji ludowej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu rękodzieła ludowego oraz zapoznanie młodych osób z zanikającą kulturą regionu w celu jej przyszłego kultywowania.

Zarówno zajęcia jak i warsztaty zorganizowane podczas ferii zimowych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz były ciekawą i pożyteczną formą spędzania wolnego.


Oprac. Bożena Czerniej


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>