Strona Główna>>>

 

Dzień Pluszowego Misia


   

            

„ KLAWY DO ZABAWY , ZWYCZAJNY , Z WYSTAWY
POGODNY I WESOŁY , NIESFORNY MAŁY MIŚ
RADOSNY I KOCHANY , MALUCHOM , ODDANY
ODWAŻNY I WESOŁY , NIEDUŻY ŚMIESZNY MIŚ „

 

25 listopada 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Teresinie zorganizowano Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, z którymi nie rozstawali się nawet na krok.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia wzruszającej historii związanej z tym świętem, następnie odbyły się konkursy , w których głównym bohaterem był miś. Rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej konkurs na własnoręczne wykonanie misia techniką dowolną. Uczniom nie zabrakło inwencji twórczej, malowali, szyli, haftowali i piekli  podobizny misiów. Dzieci z młodszych klas oglądały bajkę o Misiu Uszatku, a także wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku.

Dzień Pluszowego Misia zorganizowała bibliotekarka, Pani Agnieszka Grabowska przede wszystkim dlatego, aby zachęcić dzieci do czytania książek. Przedstawiła uczniom pozycje książkowe, w których głównym bohaterem jest miś i zapraszała do odwiedzania biblioteki szkolnej. Zwróciła także uwagę na to, aby dzieci oglądały jak najwięcej bajek, zamiast poświęcać czas na bezwartościowe gry komputerowe.

Uroczystość przebiegła w atmosferze radości i przyjaźni i zakończyła się pamiątkową fotografią dzieci z pluszowymi przyjaciółmi.

 

oprac. Diana Cichocka

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>