Strona Główna>>>

 

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski


   

W dniu 15 listopada 2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt.: „Rosyjska i Ukraińska Poezja Klasyczna”. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 28 uczestników z 9 szkół z terenu powiatu chełmskiego i włodawskiego oraz miasta Chełma, w tym z 6 gimnazjów i 3 liceów.

W kategorii gimnazjów zwyciężyli:

    I miejsce – Karolina Rafalska – Zespół Szkół w Dorohusku (n-l Wanda Żur)

    I miejsce – Ewelina Kramczyk – Publiczne Gimnazjum w Sielcu (n-l Nadia Kołodziej- Chomiaczuk)

    II miejsce - Barbara Błaszczuk - Gimnazjum w Woli Uhruskiej (n-l Maria Haciuk)

    III miejsce – Dominika Szubarczyk – Gimnazjum nr 2 we Włodawie (n-l Izabela Sawicka)

W kategorii liceów natomiast sukces odnieśli:

    I miejsce – Klaudia Myszura – ZSE i |III LO w Chełmie (n-l Mariusz Adamiec)

    II miejsce – Tomasz Ołyniuk – I LO w Chełmie (n-l Katarzyna Kloc)

    III miejsce – Monika Pietruk - I LO w Chełmie (n-l Katarzyna Kloc)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczestników.

Konkurs został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum w Sielcu, a jego pomysłodawcą jest Pani Dyrektor Dorota Elsheikh oraz nauczyciel języka rosyjskiego Pani Nadia Kołodziej- Chomiaczuk. W tym roku szkolnym konkurs został rozszerzony o poezję w języku ukraińskim.

           Kolejna edycja konkursu mogła się odbyć dzięki wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Starostwu Powiatowemu w Chełmie, firmie AGROPOM Sp. z o.o. z siedzibą w Dębinie oraz Zakładowi Usługowo- Handlowemu W. Szłapak z siedzibą w Dębinie.

Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością: Sekretarz Gminy Leśniowice Pani Joanna Jabłońska oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmie Pan  Jacek Kosiński.

Na zakończenie wystąpił zespół wokalny z PG w Sielcu, który pod kierownictwem Pana Kornela Matczuka wykonał kilka piosenek w języku rosyjskim.

 

 oprac. Dorota Elsheikh

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>