Strona Główna>>>

 

Gminny Dzień Pieczonego Ziemniaka


   
   
   

 

W dniu 1 października 2011 r. nad Zalewem „Maczuły” w Horodysku odbył się Gminny Dzień Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Leśniowicach przy wsparciu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów RP w Leśniowicach oraz Sekcję Wędkarską działającą przy KS „Astra” w Leśniowicach.

Swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Pan Janusz Szpak Starosta Krasnostawski i kandydat do Sejmu RP, Pan Franciszek Lubaś Prezes Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy, Pani Joanna Jabłońska Sekretarz Gminy, Pani Krystyna Surmacz Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów RP w Leśniowicach wraz z członkami, Zarząd Sekcji Wędkarskiej KS „Astra” w Leśniowicach na czele z Prezesem Panem Zbigniewem Kozińskim, radni, sołtysi, zespoły śpiewacze, twórcy ludowi z terenu gminy, pracownicy urzędu gminy, działacze kultury oraz mieszkańcy.

Uroczystość otworzyła Pani Bożena Czerniej instruktor świetlicy wiejskiej w Rakołupach i oddała głos Pani Malwinie Stańkowskiej p.o. Dyrektora SOK w Leśniowicach, która powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnych obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka.

Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach przedstawili krótką część artystyczną, po której zaproszono wszystkich do degustacji różnorodnych potraw z ziemniaków i oczywiście tradycyjnego pieczonego ziemniaka z ogniska.

W międzyczasie odbywały się konkurencje tj.: rzut ziemniakiem do celu, mistrz obierania ziemniaków i slalom z ziemniakiem na łyżce. W poszczególnych konkurencjach wyniki przedstawiały się następująco:

RZUT ZIEMNIAKIEM DO CELU:

I miejsce: Maria Oszust

II miejsce: Wiesława Jagnicka

III miejsce: Roman Kwik

 

SLALOM Z ZIEMNIAKIEM NA ŁYŻCE:

I miejsce: Karolina Panas

II miejsce: Dominika Panas

III miejsce: Danuta Drogomirecka

 

MISTRZ OBIERANIA ZIEMNIAKÓW:

I miejsce: Karolina Panas

II miejsce: Dominika Panas

III miejsce: Danuta Drogomirecka

 

            Uroczystościom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, miła i serdeczna atmosfera oraz tańce i śpiewy przy muzyce.

Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować imprezę w o wiele większym gronie i na stałe wpisze się ona w Kalendarz Imprez Gminnych.

oprac. Malwina Stańkowska

 

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>