Strona Główna>>>

 

„Sielanki” najlepsze w Kazimierzu!

 

    

     

W dniach 22-27 czerwca 2010 r. Kazimierz Dolny znów zamienił się w krajobraz wielobarwnych strojów ludowych, w którym rozbrzmiała muzyka naszych pradziadów.

Po raz czterdziesty Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zorganizował Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Festiwal jest najważniejszą i najbardziej prestiżową tego typu imprezą w kraju. Jej celem jest ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego, a także popularyzacja tych tradycji poprzez promowanie kultury ludowej i folkloru.

Podczas festiwalu zaprezentowały się kapele ludowe, instrumentaliści, śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju. Festiwalowi, na którym rokrocznie spotyka się około 700 artystów, towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej a także konkurs „Duży – Mały”, w którym śpiewacy ludowi prezentują swoich uczniów w celu promowania młodzieży kontynuującej tradycje ludowe.

W tegorocznym festiwalu nie zabrakło również naszego Zespołu Śpiewaczego „Sielanki” z Sielca. Panie wywalczyły I miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych a tym samym kolejny raz udowodniły, że dzięki połączeniu tradycyjnych pieśni z Leśniowic z piosenkami pochodzącymi z prawej strony Bugu, stworzyły naprawdę wyjątkową grupę artystyczną zasługującą na pochwały i jak najwyższe wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>