Strona Główna>>>

 

IV Rakołupskie Spotkania z Kulturą i Sztuką Ludową

 

     


W dniu 16 czerwca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyły się IV Rakołupskie Spotkania z Kulturą i Sztuką Ludową.

W uroczystościach wzięli udział: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, zespoły śpiewacze z terenu gminy: Rakołupianki i Sielanki oraz licznie przybyli miłośnicy folkloru i tradycji ludowej.

Uroczystości otworzyła Pani Anna Kowal, która powitała zgromadzonych gości. Następnie krótkie przemówienie okolicznościowe wygłosił Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który podkreślił rolę szkoły w działaniach na rzecz środowiska a zwłaszcza w krzewieniu kultury ludowej i obrzędów. Pogratulował osiągnięć zespołów śpiewaczych i życzył dobrej zabawy.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rakołupach oraz zespołów śpiewaczych Rakołupianki i Sielanki.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej imprezy była degustacja konkursowych potraw regionalnych. Jury konkursu na najlepszy wypiek regionalnych wysoko oceniło estetykę potraw i walory smakowe. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić stoiska wystawowe, obejrzeć dwa filmy związane z historią chleba oraz wykazać się w nietypowych konkurencjach sprawnościowych.W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>