Strona Główna>>>

 

Gminny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim „Songs in English”.


      
      
      

W dniu 12 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się już po raz czwarty Gminny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim „Songs in English”.

Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice. Tak też było i w tym roku, frekwencja podczas konkursu dopisała. Wśród uczestników „Songs in English” znalazło się aż 21 solistów z klas I-VI ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Leśniowice.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz  IV-VI. Po wysłuchaniu wszystkich utworów komisja w składzie: Pani Ewa Radzięciak-Kowalczuk, Pani Ewelina Trubacz, Pani Paulina Głaz oraz pani Monika Jaworska wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas I-III

  • I miejsce – Renata Kogut kl. III SP Leśniowice, piosenka pt. „Where do you live?”
  • II miejsce – Julia Pieczykolan kl. I SP Teresin, piosenka pt. „It’s autumn”
  • III miejsce – Julia Rogalska kl. I SP Sielec, piosenka pt. „Weather dance”


Wyróżnienie – Wiktoria Walczuk kl. II SP Rakołupy, piosenka pt. „Five little monkeys”

Kategoria klas IV-VI

  • I miejsce – Julia Gęsior kl. VI SP Teresin, utwór pt. „Dust in the wind”
  • II miejsce – Agnieszka Duda kl. IV SP Teresin, utwór pt. „Moving on up”
  • III miejsce – Agnieszka Adamczuk kl. VI SP Leśniowice, utwór pt. „Nine million bicycles”

Wyróżnienie – Justyna Pawliczuk kl. VI SP Rakołupy, utwór pt. „Wasted”

Wysiłki „konkursantów” zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi wręczonymi przez Wójta Gminy Leśniowice pana Wiesława Radzięciaka oraz panią dyrektor  Małgorzatę Romańczuk. Nagrody i dyplomy ufundowane były przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.

Przed ogłoszeniem wyników gościnnie wystąpiły laureatki ubiegłorocznej edycji konkursu, obecnie już uczennice gimnazjum w Sielcu:  Jagoda Bereda oraz Kinga Poznańska. Warto docenić również trud  uczniów z klasy VI Oliwii Prucnal oraz Michała Blachy, którzy wcielili się w rolę prowadzących konkurs. Koordynatorką konkursu była Pani Monika Jaworska.

Wszystkim laureatom gratulujemy! Zapraszamy serdecznie za rok, gdyż nauka języka obcego poprzez piosenkę jest niewątpliwie najprzyjemniejszą formą nauki!

       oprac. Monika Jaworska

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>