Strona Główna>>>

 

„Wolność to słońce
Wciąż mocno grzejące.
To dotyk dłoni,
Która nie trzyma broni.
Ciepłe spojrzenie,
Gdy nie zabija cię lęk i cierpienie”…


      


W dniu 12 listopada 2015 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego „Pisać każdy może”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Wolność – kocham i rozumiem”. W  Konkursie Poetyckim  wzięło udział 15 uczestników z trzech Szkół Podstawowych z terenu Gminy Leśniowice (Teresin, Leśniowice, Sielec). Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o szeroko pojętej tematyce wolności. Wśród nadesłanych na konkurs prac znalazło się kilka naprawdę ciekawych, wartościowych, zasługujących na wyróżnienie.

Pierwsze miejsce zajęła Julia Gęsior ze szkoły w Teresinie, drugie miejsce przypadło Piotrowi Wielebie z Sielca, zaś trzecie zajęli ex aequo Cyprian Rudzki, uczeń z Teresina i Anna Biłan ze szkoły w Leśniowicach. Ponadto jury przyznało też dwa wyróżnienia, które otrzymały Oliwia Nitrepska ze szkoły w Sielcu i Katarzyna Wlizło z Leśniowic.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki za udział, które ufundował Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach. Tradycyjnie został wydrukowany pokonkursowy tomik zawierający wiersze laureatów.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Nauczycielom i rodzicom za wsparcie podczas pracy twórczej, a jury za ciężką pracę podczas czytania i wyłaniania zwycięzców. Laureatom zaś gratulujemy!

       oprac. Diana Cichocka

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>