Strona Główna>>>

 

„Gmina Leśniowice – Moja Mała Ojczyzna”


      
      

W dniu 12 listopada 2015 r. przy okazji Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej w Teresinie odbył się po raz siódmy Gminny Konkurs „Gmina Leśniowice – Moja Mała Ojczyzna”,  w którym wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice. W sumie w konkursie wzięło udział 12 uczestników z klas IV-VI.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z różnego rodzaju zadań, sprawdzających wiedzę o okolicznych miejscowościach, o historii i tradycji Małej Ojczyzny. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Jednak udało się wyłonić laureatów, którymi zostali:

  • I miejsce – Amanda Wysocka, SP w Teresinie
  • II miejsce – Oliwia Nitrepska SP w Sielcu, Oliwia Prucnal SP w Leśniowicach
  • III miejsce – Lena Połajdowicz SP w Leśniowicach, Julia Szornal SP w Rakołupach

Wyróżnienia – Julia Gęsior SP w Teresinie, Małgorzata Popielnicka SP w Sielcu, Aleksandra Zienkiewicz SP w Rakołupach, Patrycja Bednarska SP w Sielcu.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, a wręczyli je Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego oraz Dyrektor SP w Teresinie Pan Wojciech Potocki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a opiekunom dziękujemy za zaangażowanie    w przygotowanie uczniów do konkursu.

Podczas konkursu przeprowadzono ankietę wśród uczestników, w której postawiono dwa pytania: Za co kochasz swoją gminę? Co chciałbyś w niej zmienić?

Oto niektóre odpowiedzi udzielone przez dzieci:

„To miejsce, w którym się wychowuję i dorastam. Chodzę tu do szkoły, mam wielu znajomych i przyjaciół”, „Za to, że organizuje nam różne konkursy”, „Za piękne widoki, parki, aleje”, „Za to, że ciągle się rozwija”, „Za to, że jest cicha, spokojna i czuję się w niej bezpiecznie”…
„Chciałabym, żeby ludzie w naszej gminie bardziej szanowali przyrodę”, „Chciałabym, aby było więcej atrakcji dla dzieci”, „Aby lasy nie były wycinane i zaśmiecane, aby powstał park, w którym można by było miło spędzić czas”.
 

       oprac. Diana Cichocka

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>