Strona Główna>>>

 

Gminny Konkurs Fotograficzny
„Najpiękniejsze miejsce w okolicy”


      
      
      

W dniu 30 października 2015 r. odbył się Gminny Konkurs Fotograficzny. Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Leśniowicach oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, który sfinansował również nagrody dla laureatów konkursu.

Uczestnicy biorący w nim udział mieli za zadanie wykonać plakat prezentujący piękne miejsce w gminie Leśniowice. Mogła to być prezentacja jednaj z miejscowości lub ładnego zakątka znajdującego się na jej terenie. Praca miała zawierać nagłówek i zdjęcia wraz z komentarzami autora.  Plakat mógł być ozdobiony dowolną techniką plastyczną.

Do konkursu przystąpiło 14 uczniów ze szkół podstawowych w Teresinie, Rakołupach, Sielcu i Leśniowicach. Komisja oceniająca w składzie: Katarzyna Kamińska i Agata Ścibak analizowała staranność prac, ich pomysłowość, samodzielność wykonania oraz poziom artystyczny.

W tym roku poziom prac był tak wysoki, że przyznano wiele miejsc równorzędnych. Po burzliwych obradach przyznano:

  • I miejsce Klaudii Mróz ze Szkoły Podstawowej w Sielcu oraz Oli Zienkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach;
  • II miejsce zajęły: Elwira Wolanin ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, Lena Połajdowicz i Oliwia Prucnal ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach;
  • III miejsce przypadło: Krystianowi Pieczykolanowi ze Szkoły Podstawowej w Teresinie oraz Kindze Oszust i Nikoli Prucnal ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Wyróżnienia przyznano: Oliwii Gryciak i Kindze Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej w Teresinie oraz Katarzynie Wlizło ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe. Prace laureatów prezentowały bardzo wysoki poziom, za co dziękujemy uczestnikom i opiekunom,  serdecznie gratulujemy laureatom. Mamy nadzieję na organizację konkursu w przyszłym roku, ponieważ pozwala on na rozwijanie zainteresowań uczniów, jest propozycją na ciekawe wykorzystanie czasu i promuje najbliższy region.

       oprac. Katarzyna Kamińska

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>