Strona Główna>>>

 

XI Gminny Turniej Ekologiczny „Z przyrodą na Ty"


       

        W dniu 24 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu odbył się już po raz XI Gminny Turniej Ekologiczny „Z przyrodą na Ty". Organizacja tego turnieju zbiegła się z obchodami Dnia Ziemi oraz akcją ekologiczną „Listy dla Ziemi" prowadzonej przez Fundację ARKA. Głównym celem tej akcji jest pisanie tematycznych listów dzieci do dorosłych dotyczących popularyzacji gospodarki odpadowej i recyklingu.  Turniej Ekologiczny był jednym z zadań tego przedsięwzięcia. W konkursie uczestniczyło 8 uczestników ze Szkoły Podstawowej w Teresinie oraz Szkoły Podstawowej w Sielcu.

          Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości młodzieży na temat zagrożeń cywilizacyjnych i rozwijanie wrażliwości uczestników na piękno przyrody i konieczność ochrony środowiska naturalnego.

       Uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Komisja w składzie:

        Pani Mirosława Ślipińska - pracownik Nadleśnictwa Chełm oraz Pan Paweł Łapiński - pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Chełm postanowiła przyznać następujące miejsca:

            - I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu

            - II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teresinie.

     Uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach oraz Nadleśnictwo Chełm.

       oprac. Wiesława Adamczuk

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>