Strona Główna>>>

 

Odbyte spotkania

Sezon 2008/2009 - runda jesienna

"Astra" Leśniowice - seniorzy

 

 

25 października 2008 r.

 

Hutnik Ruda Huta  - Astra Leśniowice

2(1)   :   0(0)

 

 

 

Skład:

 

1. Oszust P.

2. Dąbrowski A.

3. Suszek D.

4. Masiuk D.

5. Mołczan S. (46 Rykała)

6. Skrzypa G.

7. Bornus Ł.

8. Staniuk K. (75 Zieliński)

9. Domański T.(60 Kędziora)

10. Gap K.

11. Olejarski T.

12. Rykała T.

13. Zieliński Ł.

14. Kędziora Ł.

 

 

         Pierwsza porażka drużyny z Leśniowic w tym sezonie i to na zakończenie rundy jesiennej.  Początek meczu nie zapowiadał , że gospodarze nawiążą  równorzędną walkę  z astrą.  Zawodnicy z rudej huty ograniczali się do przeszkadzania zawodnikom gości i do wybijania piłki z własnego pola karnego.  Tak wyglądała cała pierwsza połowa z tym,  że po jednej z kontr, piłkę w polu karnym przejął  nie pilnowany napastnik hutnika  i po strzale z odległości 11m nie dał szans oszustowi.  natomiast zawodnicy
z Leśniowic zmarnowali w pierwszych 45min. Co najmniej pięć dogodnych sytuacji do strzelenia goli.    druga połowa to w dalszym ciągu przewaga drużyny astry i niemoc strzelecka napastników.

15 min. przed końcem meczu gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych akcji po której strzelili drugą bramkę. dużo nerwowości na boisku wprowadził sędzia główny zawodów karząc zawodników z Leśniowic żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką, którą ujrzał Dąbrowski Artur. Wygrywa ta drużyna która strzeli więcej goli a nie ta która zagra lepiej. O tym zapomnieli liderzy
z Leśniowic .

Astra mimo porażki zachowała 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną i pewnie usadowiła się w fotelu lidera.

 

 

 

 

19 października 2008 r.

Astra Leśniowice  - Sokół Dubienka

3 : 1

(3 : 0)

 

 

Strzelcy bramek:

 

12 min. Staniuk

18 min. Olejarski

30 min. Olejarski

 

 

Skład :                                                                                

1. Mazurek

2. Dąbrowski Artur (46 Bornus)

3. Dąbrowski Adrian                                                               

4. Masiuk

5. Mołczan (75 Rykała)

6. Suszek

7. Olejarski

8. Staniuk (78 Zieliński)

9. Lipiak

10. Gap

11. Domański (65 Skrzypa)

12. Bornus

13. Rykała

14. Zieliński

15. Skrzypa

 

 

           Kolejne zwycięstwo lidera z Leśniowic, tym razem nad drużyną z Dubienki. Po 30 min. Praktycznie było już po meczu. Już w 12 min. Prowadzenie dla astry uzyskał młody Staniuk, a w 18 i 30 min. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się bardzo dobrze grający od początku sezonu Olejarski. W drugiej połowie na boisku pojawili się w drużynie gospodarzy rezerwowi i mecz się wyrównał. Goście przeprowadzili kilka groźnych akcji lecz ich strzały były bardzo niecelne. Po jednej z akcji fatalny błąd popełnił broniący w tym meczu mazurek i napastnik z sokoła skierował piłkę do pustej bramki. W końcówce meczu w szeregi lidera z Leśniowic

Wkradło się dużo nerwowości lecz nie przeszkodziło to odnieść pewnego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 1.

 

 

Data spotkania: 12 października 2008

"Leszkopol" Bezek "Astra" Leśniowice
  0:3  

         Mecz wygraliśmy walkowerem z powodu braku ważnych badań lekarskich zawodników gospodarzy.

 

Data spotkania: 5 października 2008


PAUZA
 

Data spotkania: 28 września 2008

"Zryw" Gorzków "Astra" Leśniowice
  2:3
(1:3)
 
 
            Strzelcy bramek :

             

            Mołczan

            Olejarski

            Olejarski


Skład:
 

1.Popielnicki M

2.Dąbrowski Artur

3.Dąbrowski Adrian

4.Olejarski T

5.Masiuk D

6.Suszek D

7.Gap K

8.Domański T (Kędziora  Ł 46.)

9.Mazurek A

10.StaniukK (Rykała T  46.)

11.Mołczan S

12.Skrzypa G

13.Kędziora Ł

14.Rykała T

15. Zieliński Ł 

 

         Mecz  vice-lidera z liderem zapowiadał duże emocje i tak też było. Astra rozpoczęła w swoim stylu ,od początku spychając rywala do obrony. Gospodarze skupili się na dokładnym wykopywaniu piłki z obrony. Przewaga gości została udokumentowana już w 12 min, kiedy  Olejarski po indywidualnej akcji zdobył bramkę dla Astry. Dwie minuty później Zryw przeprowadził pierwszą akcję i  ku zaskoczeniu wszystkich doprowadził do remisu. W 27 min ponownie na prowadzenie wyszła Astra,  za sprawą Olejarskiego. W 35 min po składnej akcji gości, trzecią bramkę dla Astry zdobył Mołczan. Do przerwy przyjezdni mogli strzelić jeszcze kilka bramek, lecz w dogodnych sytuacjach pudłowali.

        Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy, a w poczynania zawodników Astry wkradło się dużo nerwowości.  Za sprawą sędziego głównego mecz zrobił się bardzo ostry i nerwowy. Zawodnicy z Gorzkowa widząc postawę gości i decyzję sędziego przystąpili do bardziej energicznych ataków. W 72 min strzelili kontaktowego gola, lecz to wszystko, na co ich było w tym dniu stać.

         W końcówce meczu bardzo dobrze spisał się bramkarz Astry  Popielnicki , broniąc w sytuacji sam na sam z zawodnikiem ze Zrywu. Pozycja lidera w dalszym ciągu jest niezagrożona i oby tak dalej.
 

BRAWO ASTRA  !!

 

Data spotkania: 21 września 2008

"Astra" Leśniowice "Victoria" Żmudź
  2:0
(2:0)
 
 
            Strzelcy bramek :

            
            Wnuk
            Staniuk


Skład:
 

1.Popielnicki

2.Dąbrowski Artur

3.Dąbrowski Adrian

4.Olejarski

5.Masiuk

6.Jaryniuk

7.Gap

8.Domański

9.Wnuk

10.Staniuk

11.Mazurek

12.Mołczan

13.Rykała

14.Zieliński

15.Majewski

16.Suszek

 

           Cały mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa to przewaga Astry co udokumentowała zdobyciem dwóch bramek. Poczynania na boisku gospodarzy były całkowicie pod kontrolą gości. Zdobycze bramkowe Astry mogły być o co najmniej 3 bramki wyższe lecz doskonałych sytuacji nie wykorzystali dwukrotnie Mazurek i raz Gap.

           W drugiej połowie drużyna z Leśniowic w niczym nie przypominała tych z pierwszej połowy. Zawodnicy Astry poruszali się bardzo ociężale i nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. Victoria widząc nieudolność gości zwietrzyła swoją szansę. Gdyby nie dobra postawa bramkarza Astry Popielnickiego wynik mógłby ulec zmianie. Przez całe drugie 45min Astra stworzyła sobie tylko jedną sytuację w której Adrian Dąbrowski podał Staniukowi, który stał na wprost bramkarza na 5m, ten jednak nie potrafił skierować piłki do bramki. Można powiedzieć, że gra Astry była dalece odbiegająca od ideału lecz wynik cieszy. Wreszcie udało się zagrać jak to się mawia w żargonie piłkarskim „na zero z tyłu” – może zaprocentuje to w kolejnych meczach. Czwarty mecz i komplet punktów - brawo Astra!

 

Data spotkania: 14 września 2008

"Astra" Leśniowice "Tatran" Kraśniczyn
 

3:1
(2:1)

 

         
          Strzelcy bramek :
 

          Wnuk
          Mazurek

 


Skład:
 

1.Popielnicki

2.Dąbrowski

3.Jaryniuk

4.Suszek

5.Masiuk

6.Dąbrowski Adrian

7.Olejarski

8.Staniuk(65min. Skrzypa)

9.Wnuk(52min. Mołczan)

10.Mazurek

11.Gap

12.Zieliński

13.Rykała
 

           Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi drużyny gospodarzy lecz ku zaskoczeniu wszystkich bramkę jako pierwsi zdobyli zawodnicy z Kraśniczyna wykorzystując rzut wolny z ok. 25m,stracona bramka jeszcze bardziej podziałała mobilizująco na graczy Astry, którzy ruszyli do śmiałych ataków na bramkę przeciwnika. W 12min karnego na bramkę zamienił Mazurek. W 30min po składnej akcji z lewej strony boiska Jaryniuk zagrał do Wnuka i ten pięknym strzałem z 18m zdobył drugiego gola dla Astry. II połowa w dość wolnym tempie , a gospodarze oddali inicjatywę Tatranowi, z optyczną przewagą gości nic więcej się nie wiązało, a 78min wyjaśniła nam wszystko, otóż na indywidualną akcję zdecydował się Gap który prawą stroną minął dwóch obrońców i posłał piłkę wzdłuż bramki gości, naprzeciw bramki na 3m znalazł się Mazurek, który bez trudu umieścił piłkę w bramce. Gra całego zespołu Astry cieszy i dochodzenia do sytuacji bramkowych z których większa część zostaje wykorzystana może napawać optymizmem.

 

Data spotkania: 07 września 2008

"Spółdzielca" Siedliszcze

   "Astra" Leśniowice

 

1:6

(1:2)

 

        

          Strzelcy bramek :

         
Lipiak
          Gap
          Masiuk
          Olejarski
          Mołczan
          Mazurek

 

 

Skład:
 

1.Suszek

2.Dąbrowski Artur(80min. Skrzypa)

3.Dąbrowski Adrian

4.Olejarski

5.Masiuk

6.Jaryniuk

7.Gap

8.Domański(65min. Mazurek)

9.Wnuk(46min. Mołczan)

10.Staniuk(55min. Rykała)

11.Lipiak

12.Popielnicki

 

         Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodników Astry. Od początku meczu przytłaczająca przewaga drużyny gości udokumentowana strzeleniem dwóch bramek. Już w 15 min na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Lipiak, który pokonał bramkarza strzałem z ostrego kąta. Jako drugi bramkarza drużyny gospodarzy pokonał w 30min Gap wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 35min kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Pastusiak. II połowa to już jedynie ataki zawodników Astry, które raz po raz nękały bramkarza drużyny Spółdzielcy z czego aż 4 ataki zakończyły się powodzeniem i kolejno w 55min Masiuk pokonał bramkarza z najbliższej odległości, następnie w 60min Olejarski strzałem głową z 11m. W 70min Mołczan pokonał bramkarza w akcji sam na sam i na zakończenie meczu w 89 minucie meczu gola zdobył Mazurek. Ostatnie dwie bramki w dużej mierze to zasługa  środkowego pomocnika Olejarskiego, który „obsłużył” kolegów prostopadłymi podaniami.

 

Data spotkania: 31 sierpnia 2008

"Astra" Leśniowice

   "Hutnik" Dubeczno

 

10:1

(4:0)

 

 

           Strzelcy bramek :

          
Lipiak
           Wnuk
           Olejarski
           Domański
           Gap
           Mazurek 

 

 

Skład:
 

1.Popielnicki

2.Dąbrowski(25min. Mazurek)

3.Jaryniuk

4.Suszek

5.Masiuk(46min. Rykała)

6.Dąbrowski Adrian

7.Olejarski

8.Staniuk(46min. Mołczan)

9.Wnuk(46min. Domański)

10.Lipiak

11.Gap

12.Zieliński

 

        Inauguracja nowego sezonu dla Astry okazała się bardzo udana. Na zakończenie wakacji gospodarze strzelili dziesięć bramek przy czym tracąc tylko jedną. Worek z bramkami rozwiązał już w 7min Lipiak, dwie minuty później podwyższył Wnuk. W 20min po faulu na Wnuku w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił ponownie Lipiak. W 22min po faulu Masiuka na napastniku gości w polu karnym sędzia wskazał na „wapno”. Bardzo dobrze spisał się debiutujący w bramce Astry Popielnicki, który wyczuł zamiary strzelającego i pewnie rzucając się obronił strzał. W 30min wspaniałą bramkę zdobył Olejarski lobując z około 60 metrów bramkarza drużyny Hutnika. II połowa to dominacja gospodarzy, którą udokumentowali zdobyciem, aż sześciu goli. Na listę strzelców ponownie wpisał się debiutant w Astrze, Olejarski. Po przerwie na boisku pojawił się także Domański, który zdobył dwie kolejne bramki w 57min i 62min. W 78min na listę strzelców wpisał się Gap, a ostatnią bramkę dla gospodarzy w  82min strzelił Mazurek. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale brak koncentracji przy takiej przewadze przeszkodził zawodnikom Astry.


 

 

 

      

Do Góry

Strona Główna>>>