<<<Archiwum                                                                                                                            Strona Główna >>>

Archiwum aktualności K.S. "Astra" Leśniowice lata 2004-2008
 



Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Powiatowych w Szachach

         W dniu 26 listopada 2008 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach. Wzięło w nim udział 16 zawodników w tym 5 zawodniczek, którzy tworzyli cztery drużyny ze szkół podstawowychz terenu powiatu chełmskiego: Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, Szkoły Podstawowej w Rakołupach, Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku. Turniej został rozegrany systemem kołowym z tempem 30 minut na partię na dystansie 3 rund.
           Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła i zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Powiatu Chełmskiego nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach w składzie: Eliza Łagowska, Agnieszka Geleta, Bartosz Jabłoński i Karol Skubisz z kompletem zwycięstw, II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Wojsławicach w składzie: Sylwester Żołnierczyk, Mateusz Florek, Marcin Fronc i Julia Panasiuk, III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku w składzie: Kamil Iwko, Mateusz Jeleń, Łukasz Staniuk i Paulina Koniczuk, a IV miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej z Rakołup, która grała w składzie: Paweł Mazurek, Damian Pawłowski, Grzegorz Tyrka i Agnieszka Barżał.
        Wyniki na poszczególnych szachownicach przedstawiały się następująco: na I szachownicy najlepszym zawodnikiem został Sylwester Żołnierczuk z Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach na II szachownicy najlepszym zawodnikiem została Eliza Łagowska ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach na III szachownicy najlepszym zawodnikiem został Łukasz Staniuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku. na IV szachownicy najlepszą zawodniczką została Agnieszka Geleta ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.
        Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia naszej drużynie, która będzie reprezentować powiat chełmski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 grudnia w Fajsławicach.

Szkolny Otwarty Turniej Szachowy

             W dniu 19 listopada 2008 r.  w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Szkolny Otwarty Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 17 zawodników uczęszczających na zajęcia szachowe w świetlicy Szkoły Podstawowej w Leśniowicach organizowane w ramach projektu z Programu Integracji Społecznej. Celem turnieju było sprawdzenie stanu nabytej wiedzy szachowej, zapoznanie z zasadami przeprowadzania zawodów szachowych oraz wyłonienie najlepszych zawodników do reprezentowania szkoły w innych imprezach szachowych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem 30 minut na partię. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwyciężył Bartosz Jabłoński, II miejsce zajęła Eliza Łagowska, a III miejsce zajęła Agnieszka Geleta.
      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Kolejny turniej planowany jest na uroczyste zakończenie i podsumowanie prowadzonych zajęć szachowych w miesiącu grudniu.

Żaneta i Eliza Wicemistrzyniami Województwa!

           W dniach 11-12 października  w Lublinie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich P’30. Wzięła w nich udział reprezentacja naszego Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice w składzie: Żaneta Zawiślak, Łukasz Zawiślak, Eliza Łagowska, Agnieszka Geleta i Mateusz Geleta.
        Po rozegraniu systemem szwajcarskim 9 rund tytuły Wicemistrzyń Województwa Lubelskiego zdobyły: Żaneta Zawiślak w kategorii dziewcząt do lat 16 oraz Eliza Łagowska w kategorii dziewcząt do lat 14. W tej samej kategorii Agnieszka Geleta wywalczyła brązowy medal.
           W kategorii chłopców do lat 14 Łukasz Zawiślak zajął VI miejsce, a w kategorii chłopców do lat 10 Mateusz Geleta zajął XIII miejsce. Wszyscy zawodnicy trenują w K.S. „Astra” Leśniowice pod okiem instruktorów: Pana Wiesława Radzięciaka oraz Pana Edwarda Chowry. Serdecznie gratulujemy!
       Wyjazd był jednym z elementów realizacji Programu Integracji Społecznej: „Zorganizowanie zajęć szachowych w świetlicy w Szkole Podstawowej w Leśniowicach”.



Inauguracja zajęć szachowych

             W dniu 25 września 2008 r. odbyło się spotkanie z 22-osobową grupą wyłonioną na zajęcia szachowe a także uroczysta inauguracja zajęć. Zajęcia realizowane są w ramach usługi pod nazwą: „Zorganizowanie zajęć szachowych w świetlicy Szkoły Podstawowej w Leśniowicach” ze środków Programu Integracji Społecznej finansowanego z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich”. Realizacja usługi rozpoczęła się naborem uczestników w dniu 22 września br. Celem realizacji usługi jest integracja międzypokoleniowa uczestników projektu oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób pożyteczny i aktywny. Realizacja usługi przyczyni się również do wzrostu zainteresowań grą w szachy wśród mieszkańców gminy Leśniowice. Podczas spotkania omówiono tematykę planowanych zajęć a także ustalono terminarz zajęć, który przedstawia się następująco: Czwartek: I grupa: 16:00 – 16:45 II grupa: 16:45 – 17:45 III grupa: 17:45 – 18:45 Sobota: I grupa: 10:00 – 10:45 II grupa: 10:45 – 11:45 III grupa: 11:45 – 12:45

Ogłoszenie naboru na zajęcia szachowe

 

             W dniu 22 września 2008 r.  odbyło się spotkanie w szkołach i w środowisku z ogłoszeniem naboru dzieci, młodzieży i dorosłych na zajęcia szachowe organizowane w Szkole Podstawowej w ramach Programu Integracji Społecznej. Do udziału w zajęciach zostały zaproszone dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy z terenu gminy Leśniowice, którzy zainteresowani są nauką gry w szachy oraz chcące przeszyć swoje dotychczasowe umiejętności i wiedzę w tym zakresie. Wyłonienie uczestników odbędzie się 25 września br. i wtedy też odbędzie się uroczysta inauguracja zajęć.

Posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego „Astra”

          

            W dniu 19 sierpnia 2008 r. odbyło się posiedzenie Zarządu K.S. Astra, podczas którego zostały omówione przygotowania drużyn klubowych rundy jesiennej sezonu 2008/2009. W posiedzeniu udział wzięli Pan Wiesław Radzięciak, Jarosław Smalej, Grzegorz Skrzypa, Sebastian Wnuk oraz Pani Malwina Czarkowska.

Na posiedzeniu dokonano podziału drużyn seniorów i juniorów. Za wyniki i przygotowanie drużyny seniorów odpowiada nadal Pan Artur Dąbrowski, natomiast drużynę juniorów poprowadzi Pan Grzegorz Skrzypa. Drużynę trampkarzy w tym sezonie poprowadzi Pan Jarosław Smalej. Niestety podobnie jak w poprzednim sezonie nie udało się utworzyć drużyny młodzików.

Na zakończenie Prezes Klubu Pan Wiesław Radzięciak przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu oraz budżet za I półrocze 2008 roku.

Walne Zebranie  Sprawozdawczo Wyborcze

 

             W dniu 03 lipca 2008 r.  w sali Urzędu Gminy odbyło się  Walne Zebranie  Sprawozdawczo Wyborcze Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice. W posiedzeniu wzięli udział goście Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy, Pani Maria Oszust Przewodnicząca Komisji Socjalnej Rady Gminy. Sprawozdanie z działalności Klubu za lata 2004 – 2008 przedstawił Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej  Pan Jarosław Smalej.
Po krótkiej dyskusji udzielno absolutorium dla ustępujących władz. Następnie dokonano wyboru nowych władz które przedstawiają się następująco:
 

Zarząd Klubu „Astra” Leśniowice:

Pan Wiesław Radzięciak Prezes Klubu

Pan Jarosław Smalej Wiceprezes Klubu

Pani Malwina Czarkowska Sekretarz Klubu

Pan Piotr Lipiak Skarbnik Klubu  


Komisja Rewizyjna Klubu:

Pani Marta Sulej Przewodnicząca Komisji

Pan Adolf Dobosz Wiceprzewodniczący Klubu

Pan Grzegorz Skrzypa Sekretarz Komisji


            Na zakończenie podjęto uchwałę w sprawie  planu działania klubu na lata 2008-2012.

 

Posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego „Astra”

  

            W dniu 18 marca 2008 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego „Astra” w Leśniowicach, podczas którego zostały omówione przygotowania drużyn klubowych rundy wiosennej sezonu 2007/2008. W spotkaniu wzięli udział trenerzy poszczególnych drużyn piłkarskich: Pan Jarosław Smalej, Pan Mirosław Parka oraz Pan Artur Dąbrowski.

Na posiedzeniu dokonano podziału drużyn seniorów i juniorów. Za wyniki i przygotowanie drużyny seniorów odpowiada nadal Pan Artur Dąbrowski, natomiast drużynę juniorów poprowadzi Pan Jarosław Smalej. Drużynę trampkarzy dalej poprowadzi Pan Mirosław Parka. Ponadto Zarząd Klubu zaopiniował pozytywnie plan dochodów
i wydatków sekcji wędkarskiej.

 

      Puchar Polski 2007
 


 

          W dniu 22 sierpnia 2007 roku zespół Astry Leśniowice udanie zainaugurował rozgrywki o Puchar Polski 2007 na szczeblu okręgowym.

          W I rundzie nasz zespół podejmował drużynę "Leszkopola" Bezek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 (3:2). Bramki dla Astry strzelili: Lipiak, Skrzypa, Staniuk i Taras.

 

Mamy nowego trenera


 

          W dniu 21 lipca 2007 r. odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące nowy sezon w KS Astra Leśniowice. Na spotkaniu Prezes Klubu – Wiesław Radzięciak przedstawił zawodnikom nowego trenera – Pana Artura Dąbrowskiego, który będzie prowadził drużyny juniorów i seniorów w sezonie 2007/2008. Po spotkaniu odbył się pierwszy trening.

            Życzymy sukcesów w nowym sezonie.

 

Spotkania kontrolne przed zbliżającą się rundą wiosenną

          Astra Leśniowice, która walczy o utrzymanie w klasie A ostro trenuje przed zbliżającą się rundą wiosenną. Wynikiem tego są również sparingi, które trener Astry  Jarosław Smalej organizuje z wymagającymi przeciwnikami, którzy teoretycznie są lepsi.  Do tej pory Rozegraliśmy 3 sparingi dwa z Wojsławią Wojsławice, która występuje w wyższej klasie okręgowej oraz z Hutnikiem Ruda-Huta. Oto wyniki dotychczasowych sparingów:

Wojsławia Wojsławice - Astra Leśniowice

             3                                         2

 

Wojsławia Wojsławice - Astra Leśniowice

             3                                         1

 

Hutnik Ruda-Huta - Astra Leśniowice

             1                                         1

 

         Wszystkie mecze rozegrane zostały na wyjazdach.

XV - lecie Klubu Sportowego ASTRA w Leśniowicach

            W dniu 13 sierpnia 2006 r. na stadionie sportowym w Leśniowicach odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu XV - lecia Klubu Sportowego ASTRA
w Leśniowicach. Klub w 1991 r. założyli Wiesław Radzięciak - wójt gminy, Mirosław Klein oraz Krzysztof Radelczuk. Jako pierwsi do gry w Astrze zgłosili się Krzysztof Radelczuk oraz Artur Gajewski i Robert Gajewski. Klub na początku swej działalności pozyskał kilku zawodników z Vojsławi Wojsławice a po ogłoszeniu naboru do sekcji, zgłosiło się wielu miejscowych chłopców chętnych do gry w piłkę nożną. Pierwszymi trenerami zostali : Antoni Dziedzic, który opiekował się drużyna seniorów i Mirosław Parka - szkoleniowiec juniorów.
            Astra zgłosiła się do rozgrywek w klasie “A” sezonu 1991/1992. Pierwszy oficjalny mecz mistrzowski rozegrali na wyjeździe z „Kryształem” Rejowiec, przegrywając nieznacznie 2:3. Zespół sezon zakończył na czwartym miejscu. Po czterech latach gry w klasie „A” Astra awansowała  do  piątej  ligi.  W  debiucie  zremisowała z Perła Łopiennik 2:2. Po rundzie jesiennej zajmowała przedostatnie miejsce z 5 pkt. na koncie ale wiosną grała znakomicie. 23 zdobyte punkty pozwoliły drużynie zająć dziewiąte miejsce i utrzymać ligowy byt. Kolejnym trenerem Astry był Marian Skrajnowski. W lidze zespół z Leśniowic zajął piąte miejsce, zaś w rozgrywkach Pucharu Polski awansowała do finału, gdzie zmierzył się z Granicą Dorohusk. Lepsi okazali się jednak rywale.
            Dwa sezony później pod wodzą Artura Dąbrowskiego, Astra znów zagrała w finale PP
z granica Dorohusk i po raz drugi musiała uznać wyższość przeciwnika. W rozgrywkach ligowych klub osiągnął najlepszy w historii wynik - 3 miejsce a Paweł Piecuch strzelił aż 30 z 85 bramek. W sezonie 2002/2003 Astra, niestety spadła do klasy „A”. W Klubie rozpoczęły się zmiany organizacyjne, mające na celu przekształcenie klubu
w stowarzyszenie. W ubiegłym roku Astra uzyskała status organizacji pożytku publicznego.
            W ciągu 15 lat Astra rozegrała 354 mecze, zdobywając 431 pkt, strzelając 633 bramki, tracąc 875. Najwięcej meczów barwach klubu rozegrali: Piotr Pieczykolan - 228, Grzegorz Skrzypa -211, Jerzy Kucharczyk - 167, Marek Onoszko - 162, Artur Mazurek - 119, Marek Czemiakiewicz - 119, Krzysztof Zduńczuk 118, Tomasz Domański - 116, Piotr Lipiak - 115, Dariusz Nafalski - 115. Najwięcej goli strzelili: Paweł Piecuch - 78, Artur Dąbrowski - 71, Piotr Lipiak- 56, Artur Mazurek - 41, Piotr Pieczykolan - 28.

            Podczas jubileuszu członkowie zarządu Chełmskiego Okręgowego  Związku  Piłki  Nożnej:  Janusz  Zaorski i Sławomir Kuźmicki wręczyli Prezesowi klubu - Wiesławowi Radzięciakowi okolicznościowy puchar. Z kolei Lubelski Związek Piłki Nożnej przyznał Jerzemu Kucharczykowi i Wiesławowi Radzięciakowi - złote odznaki honorowe. Srebrne odznaki dostali: Andrzej Pieńkowski, Piotr Pieczykolan, Grzegorz Skrzypa, Tomasz Domański, Jarosław Smalej i Marta Sulej. Prezes klubu wręczył również byłym i obecnym trenerom dyplomy okolicznościowe: Antoniemu Dziedzicowi, Miłosławowi Parce, Jackowi Ćwiekowi, Tadeuszowi Kudełce, Marianowi Skrajnowskiemu, Piotrowi Radzięciakowi, Arturowi Dąbrowskiemu, Jerzemu Kucharczykowi, Piotrowi Kapelusznemu, Sebastianowi Wnukowi, Tomaszowi Wieczorkowi, Jarosławowi Smalejowi.
            W ramach jubileuszu odbył się Międzygminny Turniej Piłki Nożnej. Wygrała Granica Dorohusk, przed Victorią Żmudź, Hutnikem Ruda Huta i Astrą. W meczu oldbojów Astry z obecną drużyną padł remis 1:1, w karnych 5:6.

Spotkanie podsumowujące sezon 2005/2006 w KS ASTRA w Leśniowicach

            W dniu 2 lipca 2006 r. odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2005/2006 w Klubie Sportowym ASTRA w Leśniowicach. W spotkaniu udział wzięli zawodnicy grający w drużynach juniorów i seniorów KS ASTRA, trener – pan Jarosław Smalej oraz Zarząd KS ASTRA na czele z Prezesem Klubu – panem Wiesławem Radzięciakiem. Podczas spotkania podsumowano cały sezon 2005/2006 w klubie. Drużyna seniorów zakończyła rozgrywki w sezonie 2005/2006 na V miejscu, zdobywając 32 punkty (10 zwycięstw, 2 remisy, 12 porażek), stosunek bramek 47-64 natomiast drużyna juniorów zajęła III miejsce zdobywając 39 punktów (13 zwycięstw, 11 porażek), bramki 52-41.

            Prezes podziękował zawodnikom, za grę w drużynie oraz wręczył statuetkę dla najlepszego strzelca sezonu – Konrada Staniuka.

             Po oficjalnym podsumowaniu zawodnicy zostali zaproszeni na spotkanie integracyjne z grillowaną kiełbaską.

Posiedzenie zarządu Klubu Sportowego ASTRA w Leśniowicach

            W dniu 28 czerwca 2006 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego ASTRA w Leśniowicach, podczas którego została omówiona runda wiosenna sezonu 2005/2006 w klubie. W posiedzeniu zarządu wzięli udział trenerzy poszczególnych drużyn: Pan Jarosław Samalej – trener drużyny juniorów i seniorów, Pan Mirosław Parka – trener drużyny trampkarzy oraz Pan Grzegorz Skrzypa – trener drużyny młodzików. Podczas spotkania trenerzy złożyli sprawozdania podsumowujące osiągnięcia prowadzonych przez nich drużyn piłkarskich. Drużyna seniorów zajęła V miejsce (32 pkt stos. bramek 47-64), juniorzy zakończyli sezon ma miejscu III ( 39 pkt, stos. bramek 52-41), trampkarze na miejscu 7 a młodzicy na 10 z dorobkiem 7 pkt.

            Na potkaniu wstępnie omówione zostały przygotowania od obchodów 15 – lecia Klubu oraz do zbliżającego się sezonu 2006/2007.

 

Spotkanie organizacyjne członków KS ASTRA

            W dniu 1 lutego 2006 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Leśniowice odbyło się spotkanie organizacyjne członków Klubu Sportowego ASTRA Leśniowice. Podczas spotkania zostały omówione przygotowania drużyn juniorów i seniorów do rozgrywek ligowych sezonu 2004/2005 rundy wiosennej ustalono również pierwszy termin treningów na dzień 10 lutego 2006.

Zakończenie sezonu "Astra" Leśniowice

   

Dnia 9 lipca 2005 r. w Urzędzie Gminy odbyło się posiedzenie zarządu Klubu Sportowego Astra Leśniowice. Spotkanie było poświecone podsumowaniu sezonu 2004 /2005 w klubie sportowym. Następnie wyniki omówiono na uroczystym posiedzeniu ze wszystkimi piłkarzami.

Omówienia sezonu w drużynie seniorów dokonał trener Pan Sebastian Wnuk, niestety podsumowanie krótkie i mało optymistyczne, ponieważ drużyna seniorów znalazła się na ostatnim miejscu w klasie „A” zdobywając tylko 9 pkt. przy stosunku bramek 25-94.

Drużyna Juniorów prowadzona przez trenera Jarosława Smaleja poradziła sobie zdecydowanie lepiej.

W klasyfikacji ogólnej juniorzy zajęli 6 miejsce zdobywając 35 pkt. przy stosunku bramek 70-50. Za dobre wyniki Zarząd klubu wyróżnił: Dariusza Weńczuka – jako najlepszego strzelca drużyny, Daniela Barżała - najlepszego zawodnika drużyny, Cypriana Smaleja – najwszechstronniejszego i najbardziej systematycznego zawodnika oraz  Konrada Barżała – największe odkrycie ubiegłego sezonu w drużynie juniorów. Ponadto nagrodami  uhonorowani zostali również zawodnicy kończący karierę w drużynie juniorów –Tomasz Skubisz, Przemysław Szwarc i Łukasz Zieliński.

Najlepiej w sezonie poradzili sobie trampkarze prowadzeni przez Pana Mirosława Parkę, którzy zdecydowanie wygrali grupę „B” zdobywając 33 pkt. oraz strzelając 43 bramki tracąc 11. W rozegranych półfinałach najpierw pokonali „Sawenę” Sawin w stosunku 2:1 i ulegli w finale „Włodawiance” Włodawa 3:0 tym samym zdobywając Wicemistrzostwo Chełmskiej Ligi Trampkarzy. Zarząd postanowił wyróżnić całą drużynę nagrodami i pamiątkowymi dyplomami oraz najlepszych zawodników w drużynie trampkarzy. Statuetkę najlepszego strzelca otrzymał Konrad Staniuk a dla najlepszego zawodnika Łukasz Kędziora. Zdobycie przez drużynę tak dobrego miejsca jest nadzieją na to, że w przyszłości chłopcy zasilą drużyny juniorów i seniorów i nie będziemy mieli tej wątpliwej przyjemności oglądania drużyny KS ASTRA na ostatnim miejscu w tabeli.

Na zakończenie Zarząd podziękował wszystkim zawodnikom i trenerom za całoroczną pracę i osiągnięte wyniki.

Podczas posiedzenia Zarządu omówiono również przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2005/2006. Drużyny juniorów i seniorów w sezonie 2005/2006 poprowadzi Pan Jarosław Smalej, który rozpoczęcie przygotowań do sezonu ustalił na dzień 18 lipca 2005 r.

Po części oficjalnej zawodnicy spotkali się na integracyjnym spotkaniu przy pieczonej kiełbasce.

 Do Góry

Posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice

   

Dnia 1 kwietnia 2005 r. w odbyło się posiedzenie Zarządu Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice. Celem spotkania było omówienie przygotowań i przebiegu rundy wiosennej  sezonu 2004/2005. W posiedzeniu zarządu udział wzięli trenerzy drużyn seniorów, juniorów, młodzików oraz trampkarzy, którzy przedstawili stan przygotowań drużyn do rozgrywek. Z przedstawionych informacji wynika, że dzięki intensywnym, wcześnie rozpoczętym treningom drużyny są rzetelnie przygotowane do rozgrywek, pozostaje tylko życzyć powodzenia!

 Do Góry

Spotkanie Zarządu Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice

 

W dniu 2 grudnia 2004 r. odbyło się spotkanie Zarządu Klubu Sportowego „Astra” Leśniowice z piłkarzami na którym podsumowano wyniki drużyn osiągnięte w rundzie jesiennej sezonu 2004/2005. Najwięcej uwag i zastrzeżeń padło pod adresem drużyny seniorów która wygrała tylko 2 spotkania i zajęła 11 miejsce w klasyfikacji klasy „A”. Lepiej wiodło się juniorom, którzy z dorobkiem 15 punktów zajęli 7 miejsce, a rewelacją byli trampkarze którzy przewodzą w swojej kategorii wiekowej.

 Do Góry

Zła passa "Astry" Leśniowice

Spotkanie „Astry” Leśniowice z „Victorią” Żmudź w dniu 19 września 2004 r. zakończyło, po raz pierwszy, zwycięstwem naszej drużyny. Pomimo dobrej gry i zaangażowania zawodników  w tym sezonie, drużyna  przez   5  kolejnych  spotkań, nie wygrała żadnego meczu.

Na mecz z „Victorią” Żmudź zawodnicy wyszli bardzo silnie umotywowani, z wiarą na zdobycie pierwszych punktów w sezonie. Efekt tej motywacji widoczny był od pierwszych minut, w których to nasza drużyna miała kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.  Jednak na zwycięskie strzały trzeba było trochę zaczekać. Pierwszy gol padł w 18 minucie spotkania, drugi w 25 a trzeci w 57 – strzelali kolejno Zduńczuk, Lipiak i Kędziora. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:0 (2:0) i zaowocowało pierwszymi punktami w tabeli dla naszych.

 

W dniu 26 września 2004 r. „Astra” Leśniowice rozegrała kolejne – tym razem wyjazdowe spotkanie z „Agrosem” Suchawa.  Mimo dobrej passy, zaciętej walki i kilku dogodnych sytuacji do strzelenia bramki – to spotkanie przegraliśmy wynikiem 4:2 (2:1) – bramki dla nas strzelili Zduńczuk i Lipiak.

 Do Góry

Spotkanie organizacyjne w Klubie Sportowym „Astra” Leśniowice

 W dniu 10 lipca 2004 r. odbyło się spotkanie organizacyjne w Klubie Sportowym „Astra” Leśniowice nt. przygotowań drużyny juniorów i seniorów do nowego sezonu piłkarskiego 2004/2005. Na wstępie Wiesław Radzięciak – Prezes Klubu okazał drużynie puchary zdobyte przez juniorów i trampkarzy za zajęcie III miejsc w swych kategoriach rozgrywek. Następnie przekazał decyzję Zarządu klubu, że trenerem obydwu drużyn pozostał nadal Pan Jarosław Smalej. Treningi zaplanowano we wtorki i piątki począwszy od 13 lipca na miejscowym stadionie. Rozpoczęcie rozgrywek A-klasy Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej nastąpi 22.08.2004 r. Szczegółowy terminarz przedstawiony zostanie z chwilą jego otrzymania.

 Do Góry

Podsumowanie sezonu młodzików i trampkarzy

KS „Astra” Leśniowice

 W dniu 25 czerwca 2004 r. w Leśniowicach odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego 2003/2004 r. w Klubie Sportowym „Astra" Leśniowice drużyn młodzików i trampkarzy. Drużyna trampkarzy zajęła II miejsce w swojej grupie rozgrywek i awansowała do półfinałów. Po przegranym meczu półfinałowym z „Włodawianką Włodawa” drużyna zajęła ostatecznie III miejsce w Lidze Trampkarzy Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Gorzej powiodło się młodzikom którzy zajęli IX miejsce w swojej grupie. Podczas podsumowania sezonu Wiesław Radzięciak - Prezes Klubu, Adolf Dobosz - Wiceprezes i Mirosław Parka - Trener Drużyny wręczyli statuetki i dyplomy dla:

Daniela Tarasa – najlepszego strzelca drużyny trampkarzy,

Rafała Jagnickiego - najbardziej wszechstronnego trampkarza,

Patryka Sadleja – najbardziej zaangażowanego trampkarza,

dyplomy za godne reprezentowanie klubu w rozgrywkach trampkarzy z życzeniami sukcesów w drużynie juniorów dla:

Rafała Jagnickiego, Daniela Tarasa, Patryka Sadleja, Michała Gadzickiego, Konrada  Barżała, Damiana Dżamana, Bartłomieja Zielińskiego i Grzegorza Złamańczuka.

oraz dyplomy za godne i wytrwałe reprezentowanie młodzików dla:

Pawła Kusego i Kamila Gosia.

Na zakończenie Zarząd życzył zawodnikom udanych wakacji i lepszego następnego sezonu piłkarskiego.

 Do Góry

Podsumowanie Sezonu Piłkarskiego 2003/2004

W dniu 18 czerwca 2004 r. w Leśniowicach odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego 2003/2004 r. w Klubie Sportowym „Astra Leśniowice”. Odmłodzona drużyna seniorów zajęła IX miejsce z dorobkiem 21 punktów i uzyskała stosunek bramek 39 – 70 w rozgrywkach A-klasy. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy – którzy zdobyli 44 punkty przy stosunku bramek 70 – 42 co pozwoliło zając III miejsce w tej klasie rozgrywek. Podczas spotkania Wiesław Radzięciak - Prezes Klubu wręczył statuetki i dyplomy dla najlepszych zawodników:

-     Piotr Lipiak – najlepszy strzelec drużyny seniorów,

-     Dariusz Wenczuk – najlepszy strzelec drużyny juniorów,

-     Szwarc Przemysław – najlepszy junior,

-     Zieliński Łukasz – najbardziej zaangażowany junior,

-     Barżał Daniel  - najbardziej wszechstronny junior.

Na zakończenie wszyscy życzyli sobie lepszego następnego sezonu piłkarskiego.

 Do Góry

Przegrany półfinał trampkarzy starszych „Astry Leśniowice”

W dniu 12 czerwca 2004 r. o godzinie 11.00 we Włodawie odbył się mecz drużyny trampkarzy starszych „Astry Leśniowice” z „Włodawianką Włodawa” o wejście do finału rozgrywek Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Niestety mimo ambitnej postawy piłkarze nasi przegrali te zawody wynikiem 5:0 (1:0) i zagrają ze Spartą  Rejowiec o trzecie miejsce tych rozgrywek.

 Do Góry

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS „Astra” Leśniowice

W dniu 6 maja 2004 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Leśniowice odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Stowarzyszenia „Astra Leśniowice”. W porządku obrad pozytywnie rozpatrzono sprawozdanie Zarządu Klubu „Astra” za lata 2000-2004 i udzielono absolutorium. Następnie dokonano wyboru nowego zarządu i komisji rewizyjnej. Skład osobowy przedstawia się następująco:

Zarząd Klubu:

1.      Wiesław Radzięciak           -          Prezes Zarządu KS „Astra”,

2.       Adolf Dobosz                    -          Wiceprezes,

3.      Marta Sulej                        -          Sekretarz,

4.      Piotr Pieczykolan               -          Skarbnik.

Komisja Rewizyjna:

1.      Zbigniew Koziński             -          Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,

2.      Mirosław Parka                 -          Wiceprzewodniczący,

3.      Jarosław Smalej                -         Sekretarz.

 

Wybrano także delegatów na Zjazd Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Chełmie i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Podjęto także uchwałę w której określono kierunki pracy stowarzyszenia na najbliższe 4 lata.

  Do Góry


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas



Do Góry

Strona Główna >>>