Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Letni wypoczynek


 
 
 
 
 

W okresie letnim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach, Leśniowicach, Teresinie, Sielcu, oraz  Gimnazjum  brały udział w wypoczynku letnim.

Wypoczynek sfinansowany był  ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśniowicach.

Podczas wypoczynku realizowano  program profilaktyczno-edukacyjny, w zakresie którego  uświadamiano  młodym ludziom zagrożenia wynikające z nadużywania alkoholu oraz narkotyków.  Podczas wypoczynku letniego dzieci i młodzież mogły skorzystać z kolonii, półkolonii ,wycieczek oraz rajdów rowerowych.

Szkoła Podstawowa w Teresinie zorganizowała wyjazd na basen do Zamościa, wycieczkę do Kazimierza Dolnego oraz rajd rowerowy do „kociego dołka”.

W  Szkole Podstawowej w Rakołupach wypoczynek miał charakter rekreacyjno-sportowy  zorganizowane zostały zawody sportowe, zajęcia plastyczne, oraz wyjazd do kina i wycieczka do Zamościa, gdzie zwiedzano Stare Miasto, oraz Ogród Zoologiczny.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach  spędzały wakacje wyjeżdżając na kąpielisko do Żółtaniec, jak również miały możliwość zwiedzania ruin zamku Zawieprzskich herbu Janina oraz malowniczych zakątków zawieprzyckiego wzgórza. 
Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu wypoczywali na koloniach letnich w miejscowości Murzasichle, podczas których organizowane były wycieczki do Zakopanego, oraz zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego i  Muzeum Zakopiańskiego.

Młodzież z Gimnazjum w Sielcu mogła cieszyć się plażowaniem oraz kąpielą w uzdrowiskowym i popularnym na Roztoczu Krasnobrodzie.

 Wypoczynek cieszył się dużym zainteresowaniem i upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.


oprac. Beata Radecka

© 2001-2014 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone