Strona głównaUrząd Gminy Leśniowice

Eliminacje gminne dzieci 10 i 11 -  letnich do IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska


W dniu  12 września 2013 r. na Boisku Sportowym „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne do IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest aktywizacja lokalnych środowisk szkolnych oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej rywalizacji i zasad fair play, a także możliwość wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W eliminacjach gminnych dzieci w wieku 10 i 11 lat udział wzięło 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców reprezentujących szkoły podstawowe z:  Leśniowic, Rakołup, Sielca i Teresina. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”
z tempem gry 2 razy po 10 minut.

Otwarcia rozgrywek dokonała Pani Monika Durko p.o. Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, która powitała wszystkich zawodników i opiekunów oraz życzyła dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Po przeprowadzonych rozgrywkach w kategorii dziewcząt, wzorem roku ubiegłego wyniki przedstawiają się następująco:

- I miejsce zajęła drużyna UKS Astra ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,

- II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,

- III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rakołupach,

- IV miejsce przypadło drużynie z Teresina.

W kategorii chłopców:

- I miejsce zajęła również drużyna UKS Astra ze Szkoły Podstawowej
w Leśniowicach,

- II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,

- III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach,

- IV miejsce wywalczyła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Uroczystego podsumowania rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i koszulki przekazane przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, a także pogratulował zawodnikom dobrych wyników i podziękował opiekunom oraz młodym piłkarzom za aktywny udział w turnieju.

Drużyny UKS Astra w Leśniowicach dziewcząt i chłopców będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

 Gratulujemy zwycięzcom !!!


oprac. Monika Durko

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone