Strona Główna>>>

 

Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich księdza kanonika Andrzeja Walencika

 

     

     

     


W dniu 24 czerwca 2013 r. w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Rakołupach odbył się odpust parafialny połączony z Jubileuszem 25-lecia święceń kapłańskich księdza kanonika Andrzeja Walencika. Dzień ten również został uświetniony wizytą księdza Artura Mizińskiego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej, który wygłosił homilie.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni księża: ks. prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Antoni Pronina, ks. prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Mirosław Sitarz, ks. Adam Mazur pochodzący z diecezji lubelskiej pracujący na misji na Ukrainie, ks. Zbigniew Lenart pochodzący z diecezji lubelskiej pracujący na misji na Syberii, ks. Adam Mazur pochodzący z Lublina pracujący na misji na Ukrainie, ks. Piotr Jabłoniec pochodzący z Lublina pracujący na misji na Ukrainie, ks. Wojciech Stasiewicz pochodzący z Lublina pracujący na misji na Ukrainie, ks. Waldemar Farion z diecezji sandomierskiej, ks. Grzegorz Świtalski z diecezji zamojskiej, ks. Jarosław Feresz z diecezji zamojskiej, a także księża z naszej diecezji: ks. Wojciech Brodowski z parafii Wierzchowiska, ks. Marek Chodorowski z parafii Piotrków, ks. Stanisław Kryszczuk z parafii Jawidz, ks. Andrzej Serafinczuk z parafii Żulin, ks. Tomasz Lewniewski z parafii Kazimierz Dolny, ks. Jan Słoma emeryt z parafii Cyców, ks. Prałat Piotr Kimak emerytowany proboszcz parafii św. Franciszka w Krasnymstawie, księża z dekanatu krasnostawskiego oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Nie zabrakło również reprezentacji Urzędu Gminy Leśniowice na czele z Panem Wiesławem Radzięciakiem Wójtem Gminy oraz Panem Stanisławem Drogomireckim Przewodniczącym Rady Gminy Leśniowice, którzy podziękowali księdzu jubilatowi za trud jaki wkłada w codzienne życie parafii oraz złożyli życzenia zdrowia, wszelkich łask oraz dalszej owocnej pracy duszpasterskiej.


oprac. Marcin KołodziejW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>