Strona Główna>>>

 

Powiatowy Przegl±d Zespołów ¦piewaczych, Kapel i ¦piewaków Ludowych w Rejowcu

 

     


            

W dniu 19 maja 2013 r. w Rejowcu odbył się Powiatowy Przegl±d Zespołów ¦piewaczych, Kapel i ¦piewaków Ludowych. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Chełmie, Wojewódzki O¶rodek Kultury w Lublinie oraz Urz±d Gminy w Rejowcu.

W przegl±dzie udział wzięło 15 zespołów ¶piewaczych, 8 solistów – ¶piewaków oraz 2 prezentacje „Duży – Mały”. Na Przegl±dzie nie zabrakło również naszych reprezentantek, czyli zespołów ¶piewaczych z terenu gminy Le¶niowice: „Kumowianek”, „Sielanek” i „Rakołupianek”.

Występy artystów oceniała komisja w składzie: Pan Marian Chyżyński, konsultant WOK w Lublinie i Pani Janina Biegalska z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

W kategorii solistów - ¶piewaków jedno z I miejsc zajęła Pani Franciszka Bydychaj z Zespołu ¦piewaczego „Sielanki” z Sielca.

W kategorii zespołów ¶piewaczych komisja przyznała dwa równorzędne I miejsca Zespołowi ¦piewaczemu „Rakołupianki” z Rakołup oraz Zespołowi „Sielanki” z Sielca natomiast Zespół „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego otrzymał wyróżnienie.

Zespół ¦piewaczy „Rakołupianki” z Rakołup oraz Pani Franciszka Bydychaj z Sielca zwyciężaj±c w eliminacjach powiatowych wezm± udział w eliminacjach Wojewódzkich Przegl±du Zespołów ¦piewaczych, czyli kolejnego etapu przed 47 Ogólnopolskim Festiwalem Kapel i ¦piewaków Ludowych w Kazimierzu, które odbęd± się 2 czerwca br. w Lublinie.

Składamy gratulacje naszym zespołom, a „Rakołupiankom” i Pani Frani życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich!

 

oprac. Monika DurkoW przypadku jakichkolwiek w±tpliwo¶ci napisz do nas

Strona Główna>>>