Strona Główna>>>

 

Powiatowy Turniej Szachowy o "Złotą Wieżę"

 

     

     

     


            W dniu 2 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę". Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gmina Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach. W turnieju udział wzięły reprezentacje z czterech gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Dorohuska, Leśniowic i Wojsławic. Drużyna składała się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniora i kobiety. Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

            W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej turniej wygrała Gmina Dorohusk w składzie: Feliks Piątek, Marcin Watras, Kamil Iwko, Urszula Weskida, II miejsce zajęła drużyna z Leśniowic, która grała w składzie: Artur Kiełbasa, Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa i Żaneta Zawiślak, III miejsce wywalczyła Gmina Wojsławice w składzie: Józef Majuk, Paweł Burda, Paweł Rymarski, Irmina Florek, IV miejsce zajęła Gmina Białopole w składzie: Henryk Maruszewski, Zbigniew Cyc, Rafał Nowaczewski, Dominika Cyc.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Feliks Piątek z Dorohuska, na drugiej Marcin Watras również z Dorohuska, na trzeciej Dominik Kiełbasa z Leśniowic i na czwartej Urszula Weskida z Dorohuska.

            Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez organizatorów wręczali: Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego i Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.

 


oprac. Monika Durko
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>