Strona Główna>>>

 

X Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

 

     

     

     

     


            W dniu 23 marca 2013 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się X Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 50 zawodników, w tym 15 kobiet z Białopola, Dorohuska, Leśniowic, Strachosławia, Wojsławic i Żółtaniec. Z naszej gminy uczestniczyło 16 zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 7 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

            Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został Feliks Piątek z Dorohuska, II miejsce zajął Adam Futa z Żółtaniec, natomiast III miejsce wywalczył Stanisław Klim z Leśniowic. W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył nasz zawodnik Karol Skubisz, II miejsce zajął Piotr Świeca z Żółtaniec, a III miejsce Kamil Iwko w Dorohuska, na IV pozycji znalazł się Bartosz Jabłoński z Leśniowic. W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Ola Staniuk, II miejsce zajęła Karolina Radecka, III Aniela Taras, a IV Oliwia Prucnal. W ogólnej klasyfikacji kobiet I miejsce zajęła Urszula Weskida z GOKiT w Dorohusku, II miejsce wywalczyła Żaneta Zawiślak, a III Ola Staniuk, obie zawodniczki z UKS Astra Leśniowice. Bardzo dobrze wypadli pozostali uczestnicy, V miejsce wśród seniorów zajął Jarosław Smalej, a VII Artur Kiełbasa.

            Dyplomy, nagrody i puchary wręczał Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego oraz Pan Wacław Stasiuk Przewodniczący Rady Gminy Białopole. Zawody sędziował Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom odniesionych sukcesów!

 oprac. Monika Durko
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>