Strona główna
Urząd Gminy Leśniowice

Pamiętamy 

W dniu 3 listopada 2013 r. władze gminy Pan Wiesław Radzięciak  Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy oraz Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach tradycyjnie jak co roku pamiętali o odwiedzeniu grobów zmarłych mieszkańców naszej gminy, pochowanych na cmentarzach w Kumowie Plebańskim, Majdanie Leśniowskim i Rakołupach.

W tym roku pożegnaliśmy 44 mieszkańców gminy. Wśród nich znaleźli się rolnicy, działacze OSP oraz młodzi mieszkańcy, między innymi: Jan Witek wieloletni prezes OSP Kumów Plebański, Władysław Semeniuk, wieloletni strażak OSP Wierzbica, Mieczysław Winiarski, rolnik hodowca trzody chlewnej, Leszek Owerko, pracownik POM w Sielcu, Ireneusz Gierczak, aktywny działacz sportowy KS Astra, czy choćby Patryk Rejman i Zbigniew Staniuk młodzi mieszkańcy, którzy zginęli tragicznie.

Święto Zmarłych to czas wyjątkowy, który skłania nas do zadumy i refleksji o przemijaniu, ale także wspomnień związanych z ludźmi, których nie ma już wśród nas. Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...


oprac. Monika Durko

© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone