Strona główna
Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie dotyczące badań sejsmicznych

        W dniu 2 października 2013 r. przy drodze Plisków – Plisków Kolonia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące badań sejsmicznych, które w najbliższym czasie prowadzone będą na terenie gminy połączone z pokazem działania sprzętu wykorzystywanego do tego typu badań dla  mieszkańców oraz uczniów szkół z terenu gminy Leśniowice zorganizowanego przez firmą Chevron Polska Energy Resources Sp. z o. o i Geofizykę Toruń.

Badania te ułatwiają znalezienie złóż gazu znajdujących się głęboko pod ziemią i polegają na wysyłaniu w głąb ziemi fal dźwiękowych które odbijają się od skał i wracają na powierzchnię, gdzie następnie są rejestrowane przez czujniki. Dane te następnie są analizowane przez ekspertów którzy odczytują prawdopodobieństwo występowania gazu z łupków. Podczas pokazu można było przekonać się o sile drgań bezpośrednio przy urządzeniu w odległości 25 m oraz 100 m.

Chevron Polska Energy Resources Sp. z o. o serdecznie podziękował też mieszkańcom i władzom gminy za dotychczasowe poparcie i zrozumienie jakie znajduje w dotychczas prowadzonych pracach i badaniach poszukiwawczych gazu łupkowego.

oprac. Mirosław Kusik© 2001-2013 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone