Strona Główna>>>

 

Letni wypoczynek


 

     

     W okresie letnim dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach, Leśniowicach, Teresinie, Sielcu, Publicznym Gimnazjum oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Astra” brali udział w wypoczynku letnim.

Wypoczynek sfinansowany został przez Wójta Gminy ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Leśniowicach.

Podczas wypoczynków realizowano  programy profilaktyczno-edukacyjne w zakresie zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu oraz narkotyków.  W ramach tych zajęć organizowane były również różnego rodzaju wycieczki, rajdy rowerowe oraz  turnieje sprawnościowe.

Szkoła Podstawowa w Teresinie zorganizowała wyjazdy na kąpielisko do Żółtaniec, zwiedzanie Starego  Rynku w Zamościu, Ogrodu Zoologicznego, Podziemi  Kredowych w Chełmie oraz Izby Garncarskiej w Pawłowie.

W  Szkole Podstawowej w Rakołupach wypoczynek miał charakter rekreacyjno-sportowy i artystyczny. Zorganizowano zawody sportowe, zajęcia plastyczne, ogniska oraz wycieczka sfinansowana przez firmę Chevron Polska do Bałtowa, gdzie dzieci zwiedziły Park Jurajski.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach również aktywnie spędzały wakacje wyjeżdżając na kąpielisko do Żółtaniec i basen do Zamościa. Zorganizowano także rajd pieszy oraz rowerowy podczas którego  dzieci zwiedziły gospodarstwo  w którym hodowane są psy rasowe.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu mieli możliwość zwiedzania rezerwatów na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego, poznawali zabytki kulturowe Wojsławic, Bończy i Skierbieszowa, oraz wzięły udział w różnego rodzaju konkursach i pogadankach.

Natomiast młodzież z Publicznego Gimnazjum w Sielcu mogły się cieszyć gorącym słońcem nad Jeziorem Białym, spacerować , plażować oraz doskonalić naukę pływania.

Uczniowski Klub Sportowy „Astra” wypoczynek podzielił na dwa etapy, w pierwszym doskonalono umiejętności  gry w szachy gry i zabawy ruchowe, natomiast w drugiej części wypoczynku dwóch najlepszych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich w Warszawie.

Wszystkie formy wypoczynku cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

 

oprac. Beata RadeckaW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>