Strona Główna>>>

 

Powiatowe Dożynki 2012 w Dorohusku


 

     

     

     

 

 

W dniu 9 września 2012 r. w Dorohusku obyły się Powiatowe Dożynki 2012.

Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym spod Urzędu Gminy Dorohusk na plac przy Pałacu Suchodolskich bryczkami, w których zasiadali reprezentanci poszczególnych gmin i zaproszeni goście. Następnie odprawiona została msza święta z oprawą muzyczną Chełmskiej Orkiestry Dętej  w intencji wszystkich rolników. Podczas uroczystości zgodnie z tradycją Starosta Chełmski podziękował rolnikom za trud włożony w całoroczną pracę. Można było obejrzeć część artystyczną, w której wystąpił m.in. Zespół Śpiewaczy „Rakołupianki” z Rakołup.

Nie zabrakło również konkursów: na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” gminę reprezentował wieniec uwity przez Panie z Zespołu Śpiewaczego „Rakołupianki” z Rakołup oraz na „Tradycyjny chleb wiejski”, który upiekła Pani Elżbieta Kot z Kumowa Majorackiego. W obu konkursach nasze reprezentantki otrzymały wyróżnienia za udział.

Podczas Dożynek zorganizowany został w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku turniej szachowy o Puchar Starosty Chełmskiego, w którym udział wzięli nasi zawodnicy: Karol Skubisz, w kategorii juniorów zajął I miejsce, Karolina Radecka, w kategorii kobiet zajęła III miejsce, natomiast Aleksandra Staniuk IV miejsce.

Stoisko promocyjne gminy przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku, wystawiając smaczne potrawy i ciasta. Można było także obejrzeć prace twórców ludowych z naszej gminy, m.in. rzeźby Pana Stanisława Kosiarza z Kumowa, obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego Pani Marii Nowosad z Majdanu Leśniowskiego oraz biżuterię wykonaną przez Panią Halinę Skowron z Sielca.

Dożynki uświetnili swoim występem: gwiazda wieczoru Urszula oraz zespół Akcent.


oprac. Monika Durko 
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>