Strona Główna>>>

 

Badania mammograficzne


 

W dniu 18 sierpnia 2012 r. na placu przy Urzędzie Gminy w Leśniowicach wykonywane były badania mammograficzne w ramach programu NFZ, których organizatorem był szpital „Twoje Zdrowie” w Opatowie przy współpracy z Wójtem Gminy Leśniowice. Badania cieszyły się powodzeniem z czego bardzo się cieszymy. 65 Pań w wieku od 50 do 69 lat z terenu naszej gminy poddało się badaniom. Od wielu lat propagujemy różnego rodzaju programy wczesnego wykrywania raka i zachęcamy wszystkie kobiety do wykonywania badań.

        W Polsce na raka piersi zapada rocznie około 15 tysięcy kobiet. Nowotwory piersi stanowią około 22% spośród wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet. U 75% kobiet rak piersi jest wykrywany w wieku 50 lat i więcej.Nowotwory piersi powodują zagrożenie życia, ujemnie wpływają na psychikę kobiet, ich życie rodzinne i zawodowe.Tymczasem wczesne wykrycie raka piersi daje szansę na jego wyleczenie. Wśród kobiet, które uczestniczą w przesiewowych badaniach mammograficznych stwierdza się obniżenie o 35% ryzyka zgonu z powodu raka piersi, w porównaniu do kobiet, które odrzucają możliwość wykonania bezpłatnej mammografii.

       Jeszcze raz zachęcamy do wykonywania badan mammograficznych i informujemy, że badania można wykonywać w każdym czasie, pod niżej wskazanymi adresami:

 

NZOZ „TOP-MED” Szafranek

ul. Słowackiego 33

22-100 Chełm

tel. 82 5654712

 

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Poradnia ginekologiczno – położnicza

ul. Szpitalna 35B

22-100 Chełm

tel. 82 5623162

  oprac. Joanna JabłońskaW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>