Strona Główna>>>

 

Warsztaty Tkackie w Sarniaku


 

     

     


W dniach 10 - 12 sierpnia 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Sarniaku odbyły się po raz trzeci warsztaty tkackie pod nazwą: „Od projektu do efektu – tajniki tkaniny artystycznej”, które poprowadziła Pani Magdalena Sielicka z Hrubieszowa.

W roku bieżącym w warsztatach uczestniczyło 11 pań, które przez 3 dni doskonaliły swoje umiejętności w tkaniu na profesjonalnych ramach tkackich oraz uzupełniały swoją wiedzę na temat regionalnej sztuki ludowej. W warsztatach gościnnie uczestniczyły Panie z Rakołup, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tkactwem.

Podsumowania warsztatów dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który podziękował Paniom za udział w warsztatach oraz za zaangażowanie w ich organizację. Na zakończenie wręczył uczestniczkom symboliczne dyplomy życząc dalszej przygody z tkactwem i wytrwałości w kontynuowaniu swojej pasji, która jest w naszych stronach rzadkością.

Tegoroczne warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, a także zaangażowaniu i pracy społecznej działaczek Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku.

 

oprac. Monika Durko

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>