Strona Główna>>>

 

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych


 

     

     W dniach 30 lipca – 04 sierpnia 2012 r. Uczniowski klub Sportowy w Leśniowicach przy wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. Wypoczynek obejmował doskonalenie umiejętności gry w szachy, gry i zabawy ruchowe. Obóz podzielony był na dwa etapy. Pierwszy od dnia 30.07. br. do 01.08.br., odbył się w Leśniowicach na  którym prowadzone były zajęcia szkoleniowe przez Pana Edwarda Chowrę i Pana Wiesława Radzięciaka dla 10 szachistów w Szkole Podstawowej w Leśniowicach. W drugim etapie od dnia 02.08.br do 04.08.br. trzech najlepszych zawodników z opiekunem  wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Warszawie. W mistrzostwach błyskawicznych w kategorii chłopców do lat 16 bardzo dobre 6 miejsce zajął Łukasz Siedlanowski, który w szachach szybkich wywalczył 13 miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt do lat 16 w szachach szybkich Agnieszka Geleta zajęła 39 miejsce, a Aleksandra Staniuk 40 miejsce.

Ponadto podczas wypoczynku realizowany był program profilaktyczny obejmujący takie obszary jak: promocja zdrowego stylu życia i profilaktyka problemów związanych z alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi.

Obóz w pożyteczny sposób zagospodarował wolny czas i zapewnił wypoczynek oraz rekreację dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy. Umożliwił także naszym zawodnikom zdobycie doświadczenia i pogłębienia umiejętności szachowych.

 

oprac. Monika Durko

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>