Strona Główna>>>

 

"W kręgu Wojsława"


 

     

     


W dniu 15 lipca 2012 r. na placu targowym w Wojsławicach odbyła się impreza pt. „W kręgu Wojsława”.

Celem imprezy była promocja i kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów, zwyczajów oraz tradycyjnych zawodów i rzemiosł. Można było obejrzeć rekonstrukcje średniowiecznych obrzędów i rzemiosł artystycznych. Widzowie mogli podziwiać unikatowe pokazy umiejętności zawodowych tj: tkanie krajek, wykonywanie pancerzy, drzeworyt, bicie monet, wiercenie otworów, średniowieczna kuchnia/wędzarka, pokazy muzyczne-bębny i rogi, pokazy garncarstwa, pisanie gęsim piórem i lakowanie, pokazy utajniania poczty w średniowieczu oraz plac zabaw - pokazy średniowiecznego tańca z włączeniem publiczności..

Podczas imprezy można było obejrzeć bogato zaopatrzone stoiska promocyjne gmin, występy lokalnych zespołów i kapel ludowych. Swoje występy zaprezentowały także Panie z Zespołu Śpiewaczego „Sielanki” z Sielca i „Rakołupianki” z Rakołup.

Nie zabrakło również stoiska promocyjnego naszej gminy, na którym zaprezentowane zostały prace twórców ludowych z terenu gminy,  a także potrawy i wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sarniaku.

 W trakcie imprezy odbył się także konkurs kulinarny na „Regionalne tradycyjne racuchy domowe”, w którym II równorzędne miejsca zajęły: Pani Jadwiga Domańska, Pani Czesława Dolecka i Pani Janina Hałas wszystkie z KGW Sarniak.

Serdecznie gratulujemy!prac. Monika Durko

   przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>