Strona Główna>>>

 

IX Ogólnopolski Turniej Szachowy


 

     

     

     

     


   

W dniu 30 czerwca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się IX Ogólnopolski Turniej Szachowy.

        W turnieju udział wzięło 37 uczniów ze szkól podstawowych z Leśniowic, Rakołup, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego, Fajsławic i Lublina.

            Organizatorem turnieju był Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Chełmie, Wójta Gminy Leśniowice, Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach oraz Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

      Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach życząc wszystkim zawodnikom sukcesów i miłego spędzenia czasu.

Następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Prezes KS „Astra” w Leśniowicach, a jednocześnie sędzia główny zawodów, który zaprosił uczestników turnieju na I rundę.

Zmagania szachowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych, w kategorii dziewcząt i chłopców. W grupie A: klasy I-III oraz w grupie B: klasy IV-VI. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na zawodnika.

            Po zaciętej rywalizacji przy szachownicach wyniki przedstawiają się następująco:

 

Grupa A: kl. I- III

Dziewczynki:

    I miejsce: Nina Połajdowicz – UKS „Astra” w Leśniowicach

    II miejsce: Daria Sawa – LUKSz Fajsławice

    III miejsce: Oliwia Prucnal – UKS „Astra” w Leśniowicach

Chłopcy:

    I miejsce: Mateusz Rzeszutek – UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

    II miejsce: Krzysztof Suraj – SP Sióstr Urszulanek UR Lublin

    III miejsce: Filip Przyczyna - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

Grupa B: kl. IV - VI

Dziewczynki:

    I miejsce: Katarzyna Bednarczyk – LUKSz Fajsławice

    II miejsce: Marta Borowik - LUKSz Fajsławice

    III miejsce: Karolina Radecka – UKS „Astra” w Leśniowicach

Chłopcy:

    I miejsce: Karol Wolczyk -  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

    II miejsce: Adam Suraj - SP Sióstr Urszulanek UR Lublin

    III miejsce: Szymon Węgrzyn - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

 

Zawodnicy za zajęcie miejsc I – III otrzymali medale, za pierwsze miejsce dodatkowo puchar, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, które wręczali: Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Powiatu Chełmskiego, Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice oraz Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Ponadto, pozostali zawodnicy którzy nie znaleźli się na podium otrzymali dyplomy, nagrody pocieszenia oraz foldery o powiecie chełmskim.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej gminie na długo pozostanie w Waszej pamięci i już dziś zapraszamy na X jubileuszową edycję turnieju, która odbędzie się za rok.

Dziękujemy także Staroście Chełmskiemu, dzięki któremu już po raz dziewiąty mogliśmy zorganizować w naszej gminie ogólnopolski turniej szachowy na bardzo wysokim poziomie oraz zebrać tak liczne grono uczniów szkół podstawowych, a jednocześnie miłośników „królewskiej gry” z terenu województwa lubelskiego.

 

 Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!oprac. Monika DurkoW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>