Strona Główna>>>

 

Wyjazd studyjny

 

     W dniu 10 lutego 2012 r. Panie z Koła Tkackiego w Sarniaku: Maria Dudkiewiczi Jadwiga Domańska oraz Pani Bożena Czerniej i Dominika Czarkowska – Zienkiewicz z Rakołup, a także Pani Monika Durko z Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach uczestniczyły w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Lokalną Grupę Działania w ramach realizowanego projektu Aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Ziemi Chełmskiej”.

Jednym z punktów warsztatów był temat „Jak ożywić małą lubelską wieś?” – na przykładzie utworzonego w miejscowości Hołowno Centrum sEdukacji Regionalnej, zwanego „Krainą Rumianku”. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość obejrzenia „Co potrafią wiejskie kobiety z małej podlaskiej wsi Kożanówka na przykładzie pracy Zespołu Ludowego Zielawa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu”, czyli „Dawne prace w chłopskiej zagrodzie”, „Z siana, słomy i wszystkiego co pod ręką”, a także „Od włókienka do czółenka”.

Zorganizowane warsztaty szkoleniowe pozwoliły nawiązać nowe kontakty i znajomości z osobami, które dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji ożywili małe miejscowości, w których mieszkają. Mamy nadzieję, że dzięki wyjazdowi i podejrzeniu ciekawych zajęć uda i nam się wskrzesić i ożywić zapomnianą działalność kulturalną wśród mieszkańców gminy, aby móc przekazywać młodym pokoleniom ginące zawody.

 

oprac. Monika Durko


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>