Strona Główna>>>

 

X Powiatowa Gimnazjada Szachowa w Wojsławicach

 

     


 

        W dniu 9 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach odbyła się X Powiatowa Gimnazjada Szachowa – Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju wzięło udział 19 gimnazjalistów w tym 6 dziewczyn. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika reprezentujących 6 gmin. Turniej w imieniu Starosty Chełmskiego Pana Pawła Ciechana otworzyła Pani Krystyna Radomska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Powiatu wraz z Panem Andrzejem Czerniejem Dyrektorem ZSP Wojsławice. Dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom wręczał Pan Henryk Gołębiowski Sekretarz Starostwa Powiatowego w Chełmie wraz z Panią Krystyną Radomską i Panem Andrzejem Czerniejem.
     Indywidualnym Mistrzem Gimnazjum Powiatu Chełmskiego wśród chłopców został Iwko Kamil z Gimnazjum w Dorohusku który był najlepszym zawodnikiem turnieju, II miejsce Jabłoński Bartosz z Gimnazjum w Sielcu a III miejsce wywalczył Nesterowicz Kacper z Gimnazjum w Strachosławiu.
       Indywidualną Mistrzynią Gimnazjum Powiatu Chełmskiego wśród dziewcząt została Łagowska Eliza z Gimnazjum w Siedliszczu II miejsce zajęła Geleta Agnieszka, a III była Taras Aniela obydwie z Gimnazjum w Sielecu. W dodatkowej klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęło Gimnazjum w Sielcu, II miejsce Gimnazjum w Dorohusku, III miejsce Gimnazjum w Siedliszczu, IV miejsce Gimnazjum w Wojsławicach, V miejsce Gimnazjum w Strachosławiu.
    Zawody sędziował Pan Wiesław Radzięciak a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał nauczyciel matematyki ZSP w Wojsławicach Józef Majuk.

 

oprac. Wiesław Radzięciak


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>