Strona Główna>>>

 

Promocja książki „Kredą i piórem. Nauczyciele Chełmszczyzny – współcześni twórcy literaccy”

      W dniu 28 grudnia 2012 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyła się uroczysta promocja książki „Kredą i piórem. Nauczyciele Chełmszczyzny – współcześni twórcy literaccy”, autorstwa Państwa Lucyny i Stanisława Lipińskich. Wśród sponsorów znalazł się również Urząd Gminy Leśniowice, który wsparł finansowo wydanie tej monografii.

            Książka poświęcona jest nauczycielom, którzy uczestniczą w tworzeniu literatury, prezentuje ona 27 sylwetek dobrze znanych, współczesnych twórców. W tym zacnym gronie znaleźli się również poeci związani z Gminą Leśniowice – Pani Diana Joanna Cichocka (jedna z najmłodszych autorek) oraz Pan Stanisław Łopuszyński.

           W spotkaniu uczestniczyła Pani Joanna Jabłońska – Sekretarz Gminy Leśniowice, która w imieniu Wójta Wiesława Radzięciaka wręczyła autorom oraz „naszym” poetom listy gratulacyjne, w których zawarte były słowa wdzięczności za promowanie swoją twórczością Ziemi Leśniowskiej. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej, kameralnej atmosferze.

 

oprac. Diana Cichocka

      W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>