Strona Główna>>>

 

Plebiscyt "Super Babki"

      


W dniu 5 grudnia 2012 r. w Domu Weselnym „Pan Tadeusz” w Zółtańcach odbyło się podsumowanie Plebiscytu „Super Baby” zorganizowanego przez Super Tydzień Chełmski. Uroczystość rozpoczęła Pani Wanda Jaroszczuk Redaktor Naczelna, która powitała wszystkich przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczył Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice. W konkursie na „Super Baby” z naszej gminy udział wzięły Panie z Zespołu Śpiewaczego Rakołupianki”, które zajęły pierwsze miejsce w powiecie chełmskim.

Konkurs przeznaczony był dla kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, wiejskich klubów kobiecych i działających przy nich lub na ich bazie zespołów śpiewaczych i tanecznych. Konkurs trwał od września do 4 grudnia 2012 r. Czytelnicy głosowali na wszystkie zaprezentowane w gazecie kandydatury z podziałem na trzy powiaty na kuponach zamieszczanych w gazecie.

Podczas uroczystości odbywały się prezentacje zespołów śpiewaczych i kół gospodyń wiejskich, które brały udział w Plebiscycie. Zespoły mogły zaprezentować dwa utwory  w tym jeden o Super Tygodniu Chełmskim, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały swoją działalność poprzez przygotowanie przepysznych ciast.

Uroczystości towarzyszyła miła i ciepła atmosfera.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi „Rakołupianki” I miejsca i dziękujemy za promowanie naszej gminy!


oprac. Monika Durko

       W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>