Strona Główna>>>

 

Ślubowanie klasy pierwszej


      

      


W dniu 31 października  2012 r. w Szkole Podstawowej w Teresinie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pan Wojciech Potocki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Teresinie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, którą przygotowała Pani Lilla Śliwińska. Pierwszoklasiści musieli odczarować złą wróżbę zdobywając wiedzę, prezentując swoją miłość do ojczyzny, zdolności muzyczne oraz manualne. Po przejściu sprawdzianu złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły. Pan Dyrektor Wojciech Potocki każdego z nich pasował na ucznia i tym samym przyjął do społeczności Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Teresinie zostali:

·               Agnieszka Duda

·               Emil Godlewski

·               Oliwia Gryciak

·               Przemysław Łukaszczuk

·               Marcin Ożóg

·               Cyprian Rudzki

·               Daria Sadlej

·               Daniel Wysocki

Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, która życzyła pierwszakom dużo sukcesów, bardzo dobrych ocen i wzorowego zachowania. Również Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice pożyczył uczniom „wspaniałych chwil podczas sześcioletniego pobytu w szkole, której jestem absolwentem, bardzo dobrych ocen, a rodzicom pociechy z dzieci”, a następnie wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci przyborów szkolnych.

Uroczystość nie obyła się bez niespodzianki dla pierwszoklasistów w postaci upominków przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki. Po ceremonii rodzice pierwszoklasistów zorganizowali słodki poczęstunek, podczas którego uczniowie świętowali ten szczególny dzień.

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, a czas, który spędzą w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.

 

oprac. Justyna OliwiakW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>