Strona Główna>>>

 

II Forum Kobiet Lubelszczyzny


      


W dniu 19 października 2012 r. w Chełmie odbyło się II Forum Kobiet Lubelszczyzny pod hasłem „Kobieta wsi w roli głównej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”.

W spotkaniu udział wzięły m.in.: Pani Monika Durko p.o. Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Pani Franciszka Bydychaj z Zespołu Śpiewaczego „Sielanki” z Sielca, Pani Maria Dziedzic i Pani Elżbieta Łuczkiewicz z Zespołu „Rakołupianki” z Rakołup oraz Pani Teresa Prokop sołtys z Horodyska.

Celem Forum było tworzenie gospodarstw agroturystycznych jako szansa promocji LGD „Ziemi Chełmskiej”.

Spotkanie rozpoczęło się kabaretem w wykonaniu Zespołu „Wrzos” z Sawina pt. „Barwy agroturystyki”. Następnie Pani Beata Juśkiewicz – Bartnik – Prezes Zarządu Stowarzyszenia LGD „Ziemi Chełmskiej” dokonała podsumowania działalności Stowarzyszenia w 2012 r. Uczestnicy forum mogli także wysłuchać interesujących prezentacji w wykonaniu Pani Małgorzaty Kowalczyk z Wojciechoskiej Zagrody, która opowiadała o produkcie turystycznym i tradycyjnym w gospodarstwie agroturystycznym oraz wykładu Pani Grażyny Łańcuckiej ze Stowarzyszenia na rzecz mieszkańców Polesia Lubelskiego, która mówiła o „Krainie Rumianku”, jaką udało się stworzyć wykorzystując dawne obiekty szkolne na potrzeby rozwoju turystyki w Hołownie.

Podczas forum prezentowany był blok piosenek o kobietach i dla kobiet w wykonaniu Pana Bogdana Depty. Można było również skorzystać z sesji makijażu, stylizacji fryzur i pomiaru ciśnienia tętniczego. Nie zabrakło także stoisk turystycznych i agroturystycznych oraz degustacji nalewek i potraw. W trakcie trwania II Forum Kobiet Lubelszczyzny odbyła się „Giełda wymiany przepisów kulinarnych”, dzięki której każda uczestniczka forum mogła otrzymać w drodze losowania jedyny i niepowtarzalny przepis na pyszne ciasto.

 

 

oprac. Monika Durko

 
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>