Strona Główna>>>

 

Eliminacje wojewódzkie dziewcząt młodszych do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

 

     

     

     


 

W dniu  25 września 2012 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie dziewcząt młodszych do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych środowisk oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”, a także wyłonienie najlepszej drużyny na finał wojewódzki.

W eliminacjach dziewcząt roczników 2001 - 2002 udział wzięło 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Leśniowic, Chełma, Lisza i Hrubieszowa. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 10 minut.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który powitał wszystkich zawodników i opiekunów oraz życzył dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Po przeprowadzonych rozgrywkach wyniki przedstawiają się następująco:

                    - I miejsce zajęła drużyna „Smerfetki” z Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie,

                    - II miejscezajęła drużyna „Razem Chełm” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami                                    Integracyjnymi „Razem” w Chełmie,

                    - III miejsce wywalczyła drużyna UKS Fortius z Zespołu Szkół w Lisznie,

                    - IV miejsce przypadło drużynie UKS Astra w Leśniowicach.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, które w imieniu Wójta Gminy wręczyła Pani Monika Durko dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, a także pogratulowała zawodnikom dobrych wyników i podziękowała wszystkim za aktywny udział w rozgrywkach oraz życzyła sukcesów w finale wojewódzkim zwycięskiej drużynie.

 

oprac. Monika Durko

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>