Strona Główna>>>

 

Eliminacje gminne młodzieży 12 i 13 letniej do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska


 

     

     

     


W dniu 14 września 2012 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne młodzieży 12 i 13 letniej do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych środowisk oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W eliminacjach gminnych roczników 1999 - 2000 udział wzięło 4 drużyny chłopców i 4 drużyny dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe z:  Leśniowic, Teresina, Sielca i Rakołup oraz I klasa gimnazjum w Sielcu. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 10 minut.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonali: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice i Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, którzy powitali wszystkich zawodników i opiekunów oraz życzyli dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Po przeprowadzonych rozgrywkach wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii dziewcząt:

- I miejsce zajęła drużyna VIKI,

- II miejsce zajęła drużyna VIPY z Gimnazjum w Sielcu,

- III miejsce wywalczyła drużyna TEMPO,

- IV miejsce przypadło drużynie STRZAŁA.

w kategorii chłopców:

- I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum B,

- II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum A,

- III miejsce przypadło drużynie SPRINT,

- IV miejsce wywalczyła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i koszulki przekazane przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, które wręczyli Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice oraz Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, a także pogratulowali zwycięskim drużynom dobrych wyników i pożyczyli sukcesów na eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

 

oprac. Monika DurkoW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>