Strona Główna>>>

 

Eliminacje gminne do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska


 

     

     

     

     

     


W dniu  13 września 2012 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych środowisk oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W eliminacjach gminnych roczników 2001 - 2002 udział wzięło 4 drużyny chłopców i 4 drużyny dziewcząt reprezentujących szkoły podstawowe z:  Leśniowic, Teresina, Sielca i Rakołup. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z tempem gry 2 razy po 10 minut.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który powitał wszystkich zawodników i opiekunów oraz życzył dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Po przeprowadzonych rozgrywkach w kategorii dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco:

- I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,

- II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,

- III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rakołupach,

- IV miejsce przypadło drużynie z Teresina.

W kategorii chłopców:

- I miejsce zajęła również drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach,

- II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu,

- III miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Teresinie,

- IV miejsce wywalczyła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rakołupach.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i koszulki przekazane przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, które wręczył Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, a także pogratulował zawodnikom dobrych wyników i podziękował wszystkim za aktywny udział w rozgrywkach.

Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt będą reprezentować gminę w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

 

oprac. Monika Durko



W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>