Strona Główna>>>

 

"Super Babki"

 

 

     

     

 

W dniu 6 grudnia 2011 r. w Domu Weselnym „Pan Tadeusz” w Zółtańcach odbyło się podsumowanie Plebiscytu „Super Babki” zorganizowanego przez Super Tydzień Chełmski. Pierwsze miejsce w konkursie na „Super Babki” zajęły członkinie Zespołu Śpiewaczego Rakołupianki.

Konkurs przeznaczony był dla kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, wiejskich klubów kobiecych i działających przy nich lub na ich bazie zespołów śpiewaczych i tanecznych. Konkurs trwał od 12 września do 30 listopada 2011 r. i miał charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie, trwającym miesiąc, czytelnicy głosowali na wszystkie zaprezentowane w gazecie kandydatury z podziałem na trzy powiaty. W drugim etapie międzypowiatowym, rywalizowały zespoły wyłonione przez kapitułę na podstawie liczby głosów uzyskanych w poszczególnych powiatach. Czytelnicy mogli głosować sms-ami lub na kuponach zamieszczonych w gazecie.

Podczas uroczystości odbywały się konkursy kulinarne pn. „Babskie smaki” oraz konkurs na piosenkę własnej twórczości o Super Tygodniu Chełmskim w których Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

W konkursie kulinarnym udział wzięły Panie z naszej gminy, zajmując zaszczytne miejsca:

        - Zespół Śpiewaczy Sielanki – I miejsce w kategorii na najlepsze pierogi,

        - KGW w Sarniaku – I miejsce w kategorii na najlepszą nalewkę.

Natomiast Zespół Śpiewaczy Rakołupianki i KGW w Majdanie Leśniowskim otrzymały wyróżnienie.

W konkursie na piosenkę o Super Tygodniu udział wzięły dwa nasze zespoły: Sielanki i Rakołupianki otrzymując wyróżnienie.

Uroczystości towarzyszyła miła i ciepła atmosfera.

Wszystkim Paniom z zespołów i kół gospodyń wiejskich dziękujemy za tak wspaniałe promowanie gminy oraz składamy serdeczne gratulacje!oprac. Joanna Jabłońska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>