Strona Główna>>>

 

XXXV - lecie Zespołu Śpiewaczego "Sielanki" z Sielca

 

 

     

     

     


W dniu 26 listopada 2011 roku w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbyła się uroczystość jubileuszu 35-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Sielanki” z Sielca.  

Uroczystość rozpoczęła Pani Diana Cichocka, krótką historią o zespole. Następnie Pan Wiesław Radzięciak powitał wszystkich gości między innymi: Pana Henryka  Grządkowskiego Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych, Obywatelskich i Obronnych Starostwa Powiatowego w Chełmie, Panią Jolantę Pawlak-Paluszek Inspektora Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego w Chełmie, Pana Krzysztofa Kołtuna poetę i wieloletniego przyjaciela jubilatek, Pana Czesława Michalczuka Prezesa Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach oraz Pana Stanisława Drogomireckiego Przewodniczącego Rady Gminy Leśniowice. Ponadto w uroczystości udział wziął Sołtys wsi Sielec oraz przedstawiciele firm działających na terenie gminy, a także zespoły śpiewacze "Rakołupianki" z Rakołup, "Kumowianki" z Kumowa Majorackiego, rodzina, znajomi i przyjaciele jubilatek. 

Uroczystość uświetniły występy dzieci z Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz zespół „Kumowianki” z Kumowa.

Był to niewątpliwie wieczór wielu wzruszeń. Wspomnienia sięgające roku 1976, kiedy to zespół zadebiutował podczas dożynek gminnych w trakcie wręczania wieńca dożynkowego, wykonując pieśni żniwną, nie miały końca. Wiele anegdot z życia zespołu – opowiadanych zarówno przez jego członkinie jak też przez osoby z nim zaprzyjaźnione – umilały czas spotkania.

Życzenia, przemówienia, gratulacje zaproszonych gości oraz upominki były momentem najbardziej sentymentalnym. Jubilatki nie kryjąc wzruszenia, podziękowały wszystkim przybyłym śpiewając  przygotowane na tę uroczystość piosenki.

Nie zabrakło także tortu, jak na prawdziwy jubileusz przystało. W serdecznej atmosferze trwały rozmowy, wspólne śpiewanie, a wspomnieniom nie było końca.oprac. Agnieszka Raczyńska

     


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>