Strona Główna>>>

 

Ślubowanie klasy pierwszej

 

 

     

     W dniu 3 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Sielcu odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Elżbieta Głuszek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sielcu, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Pani Elżbieta Iwaniszczuk, która powitała wszystkich obecnych na uroczystości ślubowania. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną oraz wykonali szereg zadań sprawdzających ich przygotowanie do nowej roli ucznia szkoły podstawowej, np.: odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę, pokonywali przeszkodę oraz musieli wypić magiczną miksturę. Po zdanym pomyślnie egzaminie nastąpiła najważniejsza chwila uroczystości, gdzie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Sielcu zostali:

-          Partycja Bednarska

-          Michał Koszelny

-          Justyna Bondaruk

-          Tobiasz Rykała

-          Bartłomiej Tarasiuk

-          Piotr Wieleba

-          Paulina Gajewska

-          Jakub Sobczyński

-          Weronika Chyła

-          Sebastian Kubina

Pani Dyrektor Elżbieta Głuszek każdego z nich pasowała na ucznia i tym samym przyjęła do społeczności Szkoły Podstawowej w Sielcu. Tradycją szkoły jest wręczanie upominków przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki. I w tym roku tradycji stało się zadość. Pierwszoklasiści otrzymali prezenty nie tylko od społeczności uczniowskiej, ale także od Wójta Gminy Leśniowice, który obdarował ich przyborami szkolnymi, składając im jednocześnie gratulacje i życzenia. Po ceremonii odbyło się spotkanie, podczas którego pierwszoklasiści świętowali ten szczególny dzień.
Wszystkim uczniom klasy pierwszej składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu i poznawaniu tajników wiedzy. Oby czas, który jest przed Wami, był nie tylko wypełniony pracą, ale także radością i rozrywką.

oprac. Justyna Oliwiak


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>