Strona Główna>>>

 

Pamiętamy

 

 

     
W dniu 2 listopada 2011 r. władze gminy: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stanisław Drogomirecki Przewodniczący  Rady Gminy, Pan Zygmunt Majewski Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Pan Czesław Michalczuk Prezes ZG PSL w Leśniowicach, Pani Lucyna Sak Skarbnik Gminy i Pani Malwina Stańkowska p.o. Dyrektora SOK w Leśniowicach, nie zapomnieli o Święcie Zmarłych odwiedzając groby zmarłych mieszkańców naszej gminy w ostatnich latach a w szczególności w ostatnim roku, pochowanych na cmentarzach w Kumowie Plebańskim i Rakołupach gdzie zapalili znicze.

Święto Zmarłych to wyjątkowy czas w roku, który skłania do wspomnień o zmarłych, do zadumy i refleksji, skupia wszystkich bliskich przy mogiłach. W tych dniach każdy z nas  łączy się myślami ze swoimi zmarłymi. Odkrywamy, że wokół nas robi się pusto i coraz więcej grobów pojawia się na cmentarzu. Chciałoby się zapytać o wydarzenia z przeszłości, ale nie ma kogo tylko cisza.

W ostatnim roku odeszło od nas 52 mieszkańców m.in.: nasza jedyna do tej pory stulatka Folusz Władysława z Alojzowa, wiele bardzo aktywnych i zasłużonych działaczek Kół Gospodyń Wiejskich w tym: Gierczak Romana z Majdanu Leśniowskiego, Marzec Danuta z Leśniowic i Radzięciak Maria z Alojzowa, zasłużeni działacze OSP w tym: Radelczuk Adam Prezes OSP w Leśniowicach, Paszkowski Roman wieloletni Prezes OSP w Kumowie Majorackim, a jednocześnie uznany stolarz, Chudoba Marian wieloletni członek OSP w Majdanie Leśniowskim, Koń Edward długoletni działacz PSL i OSP w Horodysku, Nowak Edward rolnik, wieloletni członek OSP w Alojzowie, a także Pokrzycki Jan wieloletni pracownik SUR w Leśniowicach.

Nie ominęły nas także zdarzenia tragiczne i wypadki, w których zginęli: Ciołek Tadeusz z Leśniowic i Zubilewicz Józef z Kasiłanu.

Wśród osób, którzy odeszli w ostatnich latach było wielu innych zarówno młodych jak i starszych mieszkańców, rolników, emerytów, na zawsze pozostających w naszej pamięci.

 

 

„Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą”

 

Cześć ich pamięci!oprac. Malwina StańkowskaW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>