Strona Główna>>>

 

Konferencja prasowa

 

 

   W dniu 26 października 2011 r. w Chełmie w Hotelu Kozak odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Firmę Chevron Polska, w której udział wzięli przedstawiciele lokalnej prasy, TVP oraz radia Bon-Ton. Z ramienia gminy Leśniowice w konferencji uczestniczyła w imieniu Wójta Pani Joanna Jabłońska Sekretarz Gminy.

Podczas konferencji Pan John Claussen, dyrektor zarządzający projektem Chevronu w Polsce przedstawił program spółki w zakresie wydobycia próbek gazu łupkowego w Horodysku. Podkreślił, że Chevron nie robi nic bez wiedzy i zgody społeczności zgodnie z hasłem: „Bezpieczeństwo – zrób to w sposób bezpieczny, albo nie rób wcale”.

Omówiono także harmonogram  najbliższych prac, a także korzyści wynikające z realizacji inwestycji na terenie gminy.

Sekretarz udzieliła wywiadu dla radia Bon-Ton oraz Telewizji Lubelskiej, informując, że w związku z realizowaną inwestycją w gminie, nie ma protestów ze strony mieszkańców, którzy zostali zapoznani przez władze firmy Chevron o podejmowanych działaniach. Ponadto Sekretarz poinformowała o korzyściach wynikających z pojawienia się inwestora na terenie gminy, do których należą:  rozwój ekonomiczny gminy, pojawienie się nowych miejsc pracy oraz stworzenie pozytywnego wizerunku gminy jako przyjaznej inwestorom.Relacja z wydarzenia emitowana na antenie TVP Lublin z dnia 26 października 2011 (od 10 minuty) http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/26-pazdziernika-2011-g-1830/5551527

 

                                                                                                oprac. Malwina StańkowskaW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>