Strona Główna>>>

 

Forum Kobiet Lubelszczyzny

 

 

     

     

  

 

W dniu 20 października 2011 r. w Chełmie odbyło się Forum Kobiet Lubelszczyzny „Kobieta wsi w roli głównej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”.

Celem Forum była promocja potencjału i dorobku kulturowego lubelskiej wsi poprzez prezentację działań kobiet z terenów wiejskich województwa lubelskiego na rzecz podtrzymywania i upowszechniania regionalnego dziedzictwa kulturowego.

W spotkaniu wzięły udział m.in.: Pani Joanna Jabłońska Sekretarz Gminy Leśniowice, Pani Malwina Stańkowska p.o. Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Pani Teresa Prokop Właścicielka Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Horodysku, Pani Maria Tołysz twórczyni ludowa oraz przedstawicielki zespołów śpiewaczych z terenu gminy „Rakołupianki” i „Sielanki”.

Uczestniczki forum mogły obejrzeć interesujące widowisko obrzędowe przygotowane przez Zespół Jarzębina Czerwona z Rudej Huty a także wysłuchać interesujących prezentacji na temat działań podejmowanych przez kobiety z terenu województwa lubelskiego na rzecz rozwoju społeczeństwa lokalnego i upowszechniania tradycji i kultury regionalnej.

Dodatkową atrakcją była degustacja potraw regionalnych. Takie stoisko przygotowały również panie z Zespołu Śpiewaczego „Rakołupianki” z Rakołup, wystawiając na nim pyszne tradycyjne potrawy oraz prace szydełkowe Pani Marii Dziedzic.


oprac. Malwina Stańkowska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>