Strona Główna>>>


Ślubowanie klasy pierwszej

 

 

     

     W dniu 20 października 2011 roku w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Pani Małgorzata Kraczkowska Wychowawczyni klasy I, która powitała wszystkich obecnych na uroczystości ślubowania. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną oraz wykonali szereg zadań sprawdzających ich przygotowanie do nowej roli ucznia szkoły podstawowej, np.: odpowiedzieć na pytania sprawdzające wiedzę na temat przyborów szkolnych. Po zdanym pomyślnie egzaminie nastąpiła najważniejsza chwila uroczystości, gdzie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki oraz dbać o dobre imię szkoły.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Rakołupach zostali:

    - Ciećka Sebastian

    - Cichocka Estera

    - Kaluźniak Rafał

    - Kamińska Daria

    - Marcyniuk Kacper

    - Sidor Michał

    - Stasak Piotr

    - Szornal Julia

Pani Dyrektor  Anna Kowal każdego z nich pasowała na ucznia i tym samym przyjęła do społeczności Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach.  Tradycją szkoły  jest wręczanie upominków przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki. I w tym roku tradycji stało się zadość. Pierwszoklasiści otrzymali prezenty nie tylko od społeczności uczniowskiej, ale także od Wójta Gminny Leśniowice, który obdarował ich przyborami szkolnymi, składając im jednocześnie gratulacje i życzenia. Po ceremonii odbyło się spotkanie, podczas którego pierwszoklasiści świętowali  ten szczególny dzień.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu i poznawaniu tajników wiedzy. Oby czas, który jest przed Wami, był nie tylko wypełniony pracą, ale także radością i rozrywką


oprac. Agnieszka RaczyńskaW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>