Strona Główna>>>


Konkurs kasztanowy rozstrzygnięty!

 

 

             Szkoła Podstawowa w Sielcu w ramach programu „Ożywić pola” zorganizowała konkurs na zbiórkę karmy dla zwierzyny leśnej. W okresie od 15 września do 7 października br. uczestnicy programu włączyli się aktywnie do akcji zbierając kasztany, żołędzie i orzechy gromadząc w ten sposób łącznie ponad 500 kg karmy. Na wyróżnienie w konkursie zasługują następujący uczniowie: Szymon Korpul, Piotrek Gajewski, Karolina Malinowska, Paweł Miazga, Sebastian Staniuk, Ewelina Okoń, Karolina Banachewicz, Klaudia Skowron i Patrycja Bednarska, którzy nazbierali co najmniej po 30 kg karmy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody za aktywne włączenie się w tę pożyteczną akcję proekologiczną.
        Zgromadzone dary jesieni zostały przekazane w dniu 12 października Kołu Łowieckiemu „Szarak” na karmę dla dzikiej zwierzyny. W tym celu zostało zorganizowane spotkanie młodych przyrodników z myśliwymi: Panem Mirosławem Blachą - Łowczym Koła Nr 23 „Szarak”, Panem Wiesławem Radzięciakiem - koordynatorem programu „Ożywić pola” i zarazem Wójtem Gminy Leśniowice, Panem Czesławem Zielińskim- myśliwym, który zabezpieczył samochód i przewiózł kasztany do Leśnictwa Kumów oraz Panem Mateuszem Zielińskim- stażystą Koła Łowieckiego. Zaproszeni goście zorganizowali młodzieży szkolnej zajęcia terenowe, podczas których obejrzeli miejsca bytowania dzikiej zwierzyny pozostawiając tam pokarm oraz obserwując mieszkańców lasu przez lornetki. Po powrocie do szkoły obejrzeliśmy wspólnie nasze remizy śródpolne, które zakładaliśmy sukcesywnie przez dwa lata.
        Akcja zbierania karmy dla zwierząt leśnych jest bardzo ważna i potrzebna, ponieważ uczy młode pokolenie, że należy chronić naturalne zasoby przyrody oraz kochać swoje najbliższe otoczenie.oprac. Wiesława AdamczukW przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>