Strona Główna>>>

 

„Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”

 
 
    
 

W dniu 2 lutego 2011 r. członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przy Szkole Podstawowej w :Sielcu wraz z przedstawicielami Koła Łowieckiego NR 23 „Szarak” w Chełmie wybrali się do lasu w Leśnictwie Kumów. Okres zimowy daje się we znaki dzikiej zwierzynie, która poszukuje w śniegu pokarmu. Aby złagodzić im trudne warunki życia, członkowie koła zorganizowali zbiórkę karmy, którą rozłożyli w leśnych paśnikach.

Powyższe zadanie realizowane było w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej „OŻYWIĆ POLA – ROK SARNY”. Dzięki tej akcji zwierzęta leśne będą mogły przeżyć trudne zimowe warunki.

Przebywając w lesie obserwowaliśmy również tropy zwierząt, które odwiedzają paśniki. Za pomocą lornetek mogliśmy rozpoznawać ptaki. Fachową wiedzą w tej dziedzinie służyli nam obecni myśliwi.

Z wdzięczności za okazaną pomoc Wójt Gminy Leśniowice Pan Wiesław Radzięciak w imieniu koła łowieckiego zorganizował wspaniały kulig dla młodych przyrodników. Drogami leśnymi śmigały konie z wesołą gromadą dzieci, które mogły później ogrzać się przy rozpalonym ognisku i zjeść smaczny posiłek na świeżym powietrzu.

Podczas spotkania uczniów z myśliwymi panowała wesoła atmosfera i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania.
oprac. Elżbieta Głuszek

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>