Strona Główna>>>

 

I Eliminacje Gminne do Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska

 

 

     

     

 

 

W dniu 8 września 2011 r. na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych Moje Boisko „Orlik 2012” w Leśniowicach odbyły się eliminacje gminne roczników 1998-1999 do II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Celem organizacji turnieju jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.

W eliminacjach gminnych roczników 1998-1999 udział wzięło 8 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe: z Leśniowic, z Teresina, z Sielca i Rakołup a także Publiczne Gimnazjum w Sielcu. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym” z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który powitał wszystkich zawodników i życzył dobrej zabawy.

W wyniku sportowej rywalizacji w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna „Gimnazjum B”, II miejsce zajęła drużyna „Gimnazjum A” – oba zespoły reprezentowały Publiczne Gimnazjum w Sielcu, III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Rakołupach a IV miejsce przypadło drużynie z Teresina.

W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, II miejsce zajęła drużyna „Gimnazjum B”, III miejsce wywalczyła drużyna „Gimnazjum A” a IV miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sielcu.

Wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz koszulek przekazanych przez Szkolny Związek Sportowy w Warszawie, dokonał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który pogratulował zawodnikom dobrych wyników i podziękował wszystkim za aktywny udział w rozgrywkach.

Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt zyskały prawo do reprezentacji szkoły i gminy w eliminacjach wojewódzkich. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw zmierzą się w wielkim finale ogólnopolskim w Warszawie.

 

 

oprac. Malwina Stańkowska

 

        

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>