wrz

                                                                                                                                                   Strona Główna>>>

 

Powiatowe Dożynki 2011 w Siedliszczu


 
   
   
    

W dniu 4 września 2011 r. w Siedliszczu obyły się Powiatowe Dożynki 2011.

Dożynki rozpoczęły się w amfiteatrze w Siedliszczu mszą świętą z oprawą muzyczną Chełmskiej Orkiestry Dętej i Chóru Ziemi Chełmskiej Hejnał. Podczas uroczystości zgodnie z tradycją starosta chełmski podziękował rolnikom za trud włożony w całoroczną pracę. Następnie można było obejrzeć część artystyczną, w której wystąpił m.in. Zespół Śpiewaczy „Kumowianki” z Kumowa.

Nie zabrakło również konkursów. W obu konkursach nasze reprezentantki otrzymały nagrody za udział. W konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” gminę reprezentował wieniec uwity przez Panie z Zespołu Śpiewaczego „Kumowianki” z Kumowa, natomiast w konkursie na „Najsmaczniejszy chleb wiejski” chleb upiekła Pani Kazimiera Zawiślak z Leśniowic.

W uroczystościach powiatowych udział wzięli również przedstawiciele Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach wystawiając stoisko promocyjne, gdzie można było obejrzeć prace twórców ludowych, m.in. rzeźby Pana Stanisława Kosiarza, haftowane serwetki, wyroby z bibuły i haft krzyżykowy Pani Marii Tołysz, wyroby z wosku Anny i Czesława Zielińskich, obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego Pani Marii Nowosad oraz rękodzieła Pani Małgorzaty Zielińskiej.

Dożynki zakończyły się zabawą taneczną z zespołem Model MT i Modelinka.oprac. Malwina Stańkowska


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>