Strona Główna>>>

 

Uroczyste oddanie elektrowni wiatrowej w Sielcu


 
    

W dniu 29 sierpnia 2011 r. w Sielcu obyło się oficjalne uroczyste otwarcie i oddanie do eksploatacji elektrowni wiatrowej wybudowanej przez „Ventus” Energy Sp. z o.o. z Torunia.

W uroczystości wzięli udział Pan Filip Bruś Prokurent „Ventus” Energy Sp. z o.o. z Torunia, Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowie, Ks. Łukasz  Tkaczyk Wikariusz w Bazylice NNMP w Chełmie, Pan Jan Krzowski, Pan Szymon Kościuk Wiceprezes Zarządu „Biomass” Sp. z o.o. w Chełmie oraz Pan Jan Gaj.

Po krótkiej historii o budowie  elektrowni wiatrowej uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pan Wiesław Radzięciak i Pan Filip Bruś a następnie poświęcenia obiektu dokonał Ks. Łukasz Tkaczyk.

Budowa elektrowni ruszyła w kwietniu br. po przejęciu pozwolenia na budowę przez Firmę „Ventus” Energy Sp. z o.o. z Torunia od Firmy „POWER-OZE” z Chełma.

Prace przebiegały bardzo sprawnie pomimo przeciwności losu i pożaru jaki miał miejsce w czerwcu, gdzie uległa spaleniu gondola wirnika.

Została zainstalowana turbina NEG MICON NM48/750KW. Wysokość wieży wynosi 70 m. a średnica rotora 48 m.

W miesiącu sierpniu po spełnieniu wszystkich pozwoleń formalno-prawnych elektrownia rozpoczęła dostarczanie prąd do sieci.

Oddana do użytku elektrownia wiatrowa jest pierwszą w naszym regionie i miejmy nadzieję, że nie ostatnią.

 

 

Oprac. Wiesław Radzięciak
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości napisz do nas

Strona Główna>>>